Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu Alma - Bilgi Müzesi
arama

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu Alma

Avrupa Birliği'nin 20 temel kamu hizmetlerinden biri olan MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) 2010 yılında pilot Erzurum ve Kayseri illerinde uygulanmaya başlanmış 2012 yılında ise tüm Türkiye'de aktif olarak kullanılır hale gelmiştir.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Avrupa Birliği’nin 20 temel kamu hizmetlerinden biri olan MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) 2010 yılında pilot Erzurum ve Kayseri illerinde uygulanmaya başlanmış 2012 yılında ise tüm Türkiye’de aktif olarak kullanılır hale gelmiştir. Sağlık Bakanlığı’nın oluşturduğu sistem ile vatandaşlar uzun süre sıra beklemeden, önceden randevu alarak muayene olma imkânı elde etmiştir.

Elmalıkent Mahallesi Âdem Yavuz Caddesi üzerinden bulunan Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi birçok branşta hizmet veren köklü bir araştırma hastanesidir. İstanbul Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden de MHRS ile kolayca randevu alabilir ve sıra beklemeden muayene olabilirsiniz. MHRS ile Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden internet üzerinden veya telefon ile randevu alabilirsiniz.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnternetten Randevu Alma

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden internet üzerinden randevu almak için randevu sisteminin web sitesi www.hastanerandevu.gov.tr ye giriş yapmanız gerekmektedir. Sağ tarafta göreceğiniz Randevu Al yazısına tıkladığınızda sisteme giriş ekranı karşınıza çıkar. İlk kez randevu alacak vatandaşların sisteme üye olmaları gerekmektedir. E-devlet ile üye ol yazısına tıkladığınızda eğer varsa e-devlet bilgileriniz ile MHRS’ye üye olabilir ve sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-devlet üyeliğiniz de bulunmuyorsa Üye ol yazısına tıklayınız ve İsim, soy isim, kimlik bilgileri vb. bilgiler ve telefon numarası ve e-mail adresi gibi iletişim bilgilerinizi giriniz. Kimlik bilgileriniz nüfus müdürlüğündeki bilgilerinizle eşleşmelidir bu yüzden doğru bilgileri girdiğinizden emin olunuz. Bilgileri girdiğinizde sisteme üyeliğiniz oluşturulur ve kimlik numaranız ve belirlediğiniz şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

MHRS’ye giriş yaptığınızda randevu ekranında il seçeneğinden İstanbul’u, hastane seçeneğinden Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni, klinik seçeneğinden de randevu almak istediğiniz kliniği seçiniz. Seçimleri yaptığınızda klinikteki hekim listesi karşınıza çıkar; buradan istediğiniz hekimi seçebilir ve boş olan tarih ve saatten size uygun olanını seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Telefon ile Randevu Alma

MHRS telefon numarası olan ALO 182, Sağlık Bakanlığı tarafından randevu sistemi ile birlikte oluşturulmuş telefon hattıdır. ALO 182’yi aradıktan kimlik numaranızı girmeniz istenecektir; kimlik numaranızı girip cevaplayan sekretere Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve randevu almak istediğiniz klinik ve özellikle istediğiniz bir hekim varsa ismini söylemeniz gerekmektedir. Sekreter bu seçenekler üzerinden en yakın tarihi size bildirecektir; size uygun tarih ve saate randevunuzu oluşturabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.