Tonguç Akademi Hakkında Bilgi - Bilgi Müzesi
arama

Tonguç Akademi Hakkında Bilgi

Eğitim alanında yapılan yeniliklerden biri olarak bilinmekte olan Tonguç Akademi eğlenerek öğrenmeyi kendine ilke edinmiş bir program olarak bilinmektedir. Önceden yalnızca bir karakter olarak bilinmekte olan Tonguç zaman içerisinde öğrencilerin ilgi odağı haline gelmiştir.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Eğitim alanında yapılan yeniliklerden biri olarak bilinmekte olan Tonguç Akademi eğlenerek öğrenmeyi kendine ilke edinmiş bir program olarak bilinmektedir. Önceden yalnızca bir karakter olarak bilinmekte olan Tonguç zaman içerisinde öğrencilerin ilgi odağı haline gelmiştir. Bütün bu nedenlere bağlı olarak oluşturulmakta olan bu öğrenim sitesi birçok hizmeti bünyesinde barındırmaktadır. Oldukça kolay bir iletişim ağına sahip olan bu siteye internet aracılığı ile kolaylıkla erişim sağlanabilmektedir.  Bir karikatür olan Tonguç’un hikayesi “Tonguç anlarsa herkes anlar” kelimesi ile başlamış ve gelişerek devam etmiştir. Öğrencilere derslerinde yardımcı olmayı hedefleyen bu site şimdilerde tüm öğrencilerin uğrak mekanı haine gelmiştir. Her geçen gün kendini geliştirerek hizmetlerine devam etmekte olan bu site, yeniliklere oldukça açıktır. Öğrencilerin başarılarını destekler niteliklerde hazırladıkları ders notları ile anlamayı kolaylaştırmaktadır.

Tonguç Akademi Hizmetleri

Öğrencilere yönelik olarak hazırlanmış olan bu sistem, öncelikle öğrencinin başarısını ön planda tutmaktadır. Bu nedenle Tonguç Akademi tüm ders branşlarında ülke genelinde en iyi öğretmenler ile çalışmaktadır. Herhangi bir derse ait konu anlatımını bir karikatüre dönüştürerek öğrencilerin dersten sıkılmalarını ama aynı zamanda dersi öğrenmelerini sağlayacak bir hizmet sunmaktadırlar. Video şeklinde yayınlanmakta olan bu ders notları, birçok şekil ve renk kullanılarak açıklayıcı ve ilgi çekici hale gelmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanarak eğitim kurumlarına dağıtılmış olan müfredat programına uygun niteliklerde yapılan ders programları, öğrencilerin okulda da bir adım önde olmalarına olanak sağlamaktadır. Ders notları dışında o dersi pekiştirmek adına konu hakkında hazırlanmakta olan sorular da bu site içerisinde yer alan hizmetler arasındadır. 5. Sınıfta eğitim gören öğrencilerden başlayarak 10. Sınıfta okuyan her öğrenciye öğrenme desteği bu site aracılığı ile sağlanmaktadır.

Tonguç Akademide Yer Alan Dersler

Alanında uzman birçok öğretmenin birleşmesi sonrasında oluşturulmuş olan Tonguç Akademi sitesi içerisinde birçok derse yer verilmektedir. Lise ve Ortaokul öğrencilerinin yaralanabileceği bu site öğrenmenin yanında eğlenmeyi de ihmal etmemeyi öğretmektedir. 5. Sınıftan başlayan bu site de Türkçe, Matematik, Fen bilimleri, Sosyal bilimler ve İngilizce dersleri yer almaktadır. Ayrıca lise olarak adlandırılan bir üst eğitim kurumu için de farklılaşan ders grupları mevcuttur. İnkilap tarihi, Din kültürü, Rehberlik gibi dersler bu alanda yer almaktadır.

Tonguç Akademi Nasıl Kullanılır

Öğrencilerin ders gelişimlerini destekleyici nitelikte olan bu siteye erişim için öncelikle online olarak tonguç akademi adı ile yer almakta olan sitenin  ziyaret edilmesi gerekmektedir. Siteye giriş yapılan sayfaya tıklanması sonrasında açılan pencereden üyelik işlemleri butonuna tıklanmalıdır. Üye girişi ve üye ol seçenekleri arasından üye ol kısmı seçilerek yeni üye formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Form içerisinde yer almakta olan Ad, Soyad, Telefon numarası ve e posta adresi, siteye girmek adına oluşturduğunuz bir şifre ve öğrencinin kaçıncı sınıf olduğu bilgileri düzgün bir şekilde doldurularak üyeliğimi tamamla butonuna tıklanmalıdır. Sonrasında e posta adresinize gelmiş olan aktivasyon kodu maili ile siteye giriş işlemini başarı ile tamamlanmış olmaktadır. Sonrasında site içerisinde yer almakta olan üyelik paketleri butonuna tıklanarak öğrenci adına tercih edilecek eğitim programı ücretlendirmelere ve sunduğu hizmetlere bakılarak tercih edilmelidir. Paket halinde sunulmakta olan bu hizmetler arasında yeni müfredata uygun ders anlatımları ve konular ile ilgili sorular, okul derslerine göre sıralanmış özel eğitim olanakları gibi hususlar yer almaktadır. 69 TL olarak belirtilmekte olan birinci paket bunları içermekte iken 79-TL tutarlı paket daha kapsamlı hizmetler içermektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.