Tekirdağ Devlet Hastanesi Randevu Alma - Bilgi Müzesi
arama

Tekirdağ Devlet Hastanesi Randevu Alma

Birçok devlet kurumu geliştirdikleri randevu sistemleri ile saatlerce sıra beklemeden vatandaşlara hizmet vermektedir. Sağlık Bakanlığı randevu sistemi olan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) bunların öncülerinden ve en aktif kullanılanlardandır.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Birçok devlet kurumu geliştirdikleri randevu sistemleri ile saatlerce sıra beklemeden vatandaşlara hizmet vermektedir. Sağlık Bakanlığı randevu sistemi olan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) bunların öncülerinden ve en aktif kullanılanlardandır. Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren hastanelerden öncesinden randevu alabilir ve uzun süre sıra beklemeden muayene olabilirsiniz. Birçok branşı ve yüzden fazla hekimi ile hizmet veren Tekirdağ Devlet Hastanesi de randevu sistemi ile randevu alarak muayene olabileceğiniz hastanelerden biri. Tekirdağ Devlet Hastanesi Eski Camii Mahallesi Hastane Sokak’ta yer alıyor. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ile internet üzerinden veya telefonla basit bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz.

Tekirdağ Devlet Hastanesi İnternetten Randevu Alma

Tekirdağ Devlet Hastanesi’nden randevu almak için randevu sisteminin web sitesi www.hastanerandevu.gov.tr ye giriş yapmalısınız. Sitede sağ tarafta bulunan Randevu Al kısmına tıkladığınızda giriş ekranına yönlendirilirsiniz. Üyeliğiniz bulunuyorsa kimlik numarası ve şifrenizi girerek giriş yapabilirsiniz. Sistemde kaydı bulunmayan vatandaşların randevu alabilmek için bir üyelik oluşturması gerekmektedir. Giriş ekranında giriş yap butonunu altında e-devlet ile giriş ve üye ol bağlantıları bulunuyor; e-devlet ile giriş e tıkladığınızda e-devlet bilgilerinizle sisteme giriş yapabilirsiniz. E-devlet üzerinde de bir kaydınız bulunmuyor ise en altta yer alan üye ol bağlantısına tıklayarak yeni bir üyelik oluşturabilirsiniz. Üye ol bağlantısına tıklayıp istenen kimlik ve iletişim bilgilerinizi doldurarak üye olabilirsiniz. İletişim bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olunuz çünkü şifrenizi unuttuğunuzda ve sisteme giriş yaparken telefonunuza gönderilecek kodu kullanıyorsunuz. Kimlik bilgilerinizin de nüfus müdürlüğündeki bilgilerle uyuşması gerekmektedir. Bilgilerinizi girdikten sonra üyeliğinizi oluşturarak randevu ekranına ulaşabilirsiniz.

Kimlik no ve oluşturduğunuz şifre ile sisteme girerek randevu ekranına ulaşabilirsiniz. Burada bulunan il seçeneğinden Tekirdağ’ı ve hastane seçeneğinden Tekirdağ Devlet Hastanesi’ni seçtiğinizde randevu alabileceğiniz poliklinikler sıralanır. Buradan seçim yaptığınızda hekim listesi karşınıza çıkar; istediğiniz hekimi seçtiğinizde bu hekimin müsait tarih ve saat tablosunu görebilirsiniz buradan size uygun tarihi ve saati seçip randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Tekirdağ Devlet Hastanesi Telefon ile Randevu Alma

Sağlık Bakanlığı’nın randevu sistemi için kullanıma açtığı ALO 182’yi arayarak Tekirdağ Devlet Hastanesi’nden randevu alabilirsiniz. Alo 182’yi aradığınızda sisteme giriş yapmanız için T.C. Kimlik Numaranızı tuşlamanız gerekmektedir; sonrasında cevap verecek sekretere Tekirdağ Devlet Hastanesi’nden ve hangi branştan randevu almak istediğinizi söylediğinizde uygun tarih ve saatleri size iletecektir; bunlardan seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.