Sivas Numune Hastanesi Randevu Alma - Bilgi Müzesi
arama

Sivas Numune Hastanesi Randevu Alma

Sağlık Bakanlığı Merkezi Randevu Sistemi için oluşturulan telefon numarası ALO 182'yi arayarak Sivas Numune Hastanesi'nden randevu alabilirsiniz.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Günümüzde birçok devlet kurumundan önceden randevu alarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı ‘da devlet hastaneleri ve aile hekiminizden randevu alabileceğiniz bir sistemi 2010 yılında kullanıma soktu. Saatlerce sıra beklemenin önüne geçmek için oluşturulan randevu sistemleriyle internet ve telefon üzerinden randevu alarak sizin belirlediğiniz tarih ve saatte muayene olabilirsiniz. Hemen her branşta hekim bulunduran Sivas Numune Hastanesi de önceden randevu alabileceğiniz hastanelerden birisi. Şifa Caddesi’nde bulunan Ana Bina ile İstasyon ve Mehmetçik Ek Bina’lardan oluşan Sivas Numune Hastanesi için Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile internetten ve telefon ile kolayca randevu alabilirsiniz.

Sivas Numune Hastanesi İnternetten Randevu Alma

Sivas Numune Hastanesi’nden internet üzerinden randevu almak için öncelikle hastanerandevu.gov.tr web sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Sitenin sağ üst tarafında görebileceğiniz kırmızı renkli Randevu Al butonuna tıkladığınızda giriş ekranına yönlendirilirsiniz. İlk kez randevu alacak yani sisteme üyeliği bulunmayan vatandaşların öncelikle üye olması gerekmektedir. Eğer bir e-devlet üyeliğiniz bulunuyorsa e-devlet ile giriş bağlantısına tıklayıp kimlik no ve e-devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. E-devlet kaydınız yok ise Üye Ol kısmına tıklayarak yeni üyelik oluşturmanız gerekiyor. Üyelik oluştururken sizden isim soy isim kimlik no ana adı baba adı gibi kimlik bilgileriniz ve e-mail adresi ve telefon numarası gibi iletişim bilgileri isteniyor; bilgilerinizi doğru girdiğinize emin olunuz çünkü bu bilgilerin nüfus müdürlüğündeki bilgilerinizle uyuşması gerekmektedir aksi taktirde sisteme giriş yapamazsınız. Bilgilerinizi doldurduktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptığınızda sol tarafta bulunan il seçeneğinden Sivas’ı seçtiğinizde alt tarafta Sivas’taki hastanelere sıralanacaktır. Buradan Sivas Numune Hastanesi’ni seçip alt tarafında da randevu almak istediğiniz polikliniği seçebilirsiniz. Branş seçiminden sonra hekim listesinden muayene olmak istediğiniz hekimi seçebilirsiniz; daha sonra seçtiğiniz hekimin uygun çalışma tarihi ve saatleri görüntülenecektir buradan size uygun bir tarih ve saat seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Sivas Numune Hastanesi Telefon ile Randevu Alma

Sağlık Bakanlığı Merkezi Randevu Sistemi için oluşturulan telefon numarası ALO 182’yi arayarak Sivas Numune Hastanesi’nden randevu alabilirsiniz. 182’yi tuşlayıp kimlik numaranızı girdiğinizde cevaplayan operatöre Sivas Numune Hastanesi’nden randevu almak istediğinizi söyleyebilirsiniz; randevu almak istediğiniz branşı söylerseniz operatör uygun tarih ve saatte bir randevu oluşturacaktır. Özellikle muayene olmak istediğiniz bir hekim varsa ismini bildirmeniz gerekmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.