Silivri Devlet Hastanesi Randevu Alma - Bilgi Müzesi
arama

Silivri Devlet Hastanesi Randevu Alma

Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) 2010 yılında pilot bölgeler olarak seçilen Erzurum ve Kayseri'de kullanıma sunulmuş sonrasında 2012 yılında Türkiye'de bütün illerde hizmete açılmıştır.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) 2010 yılında pilot bölgeler olarak seçilen Erzurum ve Kayseri’de kullanıma sunulmuş sonrasında 2012 yılında Türkiye’de bütün illerde hizmete açılmıştır. Muayene tarihinin 24 saat öncesinden MHRS ile randevu alabilir ve hastanede sıra beklemeden muayene olabilirsiniz. Giriş işlemleri sebebiyle randevunuzun 15 dakika öncesinde hastaneye gitmeniz gerekmektedir. Yoğun nüfuslu şehirlerde bazı polikliniklerden yakın bir tarihe randevu almak çok zor olsa da saatlerce sıra beklemeden randevu alma imkânı vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Silivri Devlet Hastanesi, İstanbul’un Silivri ilçesinde Yeni Mahalle Nedim Beyzagül Sokakta bulunuyor. Silivri’nin tek devlet hastanesi olan hastaneden MHRS ile önceden randevu alabilirsiniz ve sıra beklemenize gerek kalmaz. Silivri Devlet Hastanesi’nden MHRS ile internet ve telefon üzerinden basit bir şekilde randevu alabilirsiniz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi MHRS’ye Nasıl Üye Olunur

İlk kez randevu alacaksanız öncesinden MHRS’ye üye olmanız gerekiyor. Bunun için MHRS web sitesine girerek sağda bulunan randevu al yazısına tıklamanız gerekiyor. Buradan en altta yer alan üye ol yazısına tıklayıp sizden istenen ad, soyad, kimlik no vb. bilgilerle telefon numarası ve e-mail adresi gibi iletişim bilgilerini girip üyelik oluşturabilirsiniz. Dolduracağınız kimlik bilgileri bağlı olduğunuz Nüfus Müdürlüğü’ndeki bilgilerle uyuşmazsa üyelik oluşturamayacağınızdan doğru bilgiler girdiğinizden emin olunuz. Diğer bir üye olma yolu ise e-devlet bilgileriniz ile giriştir. Giriş yap yazısının altında yer alan e-devlet ile giriş yazısına tıklayıp kimlik no ve e-devlet şifreniz ile hesabınıza giriş yaparak bu bilgilerle MHRS’ye de üye olabilirsiniz. MHRS ye üye olmak için tıklayınız.

Silivri Devlet Hastanesi İnternetten Randevu Alma

MHRS’ye üyelik işleminizi tamamladıktan sonra kimlik numaranız ve belirlediğiniz şifre ile sisteme giriş yapınız. Karşınıza çıkan randevu alma ekranından il olarak İstanbul’u, ilçe olarak Silivri’yi seçiniz. Silivri Devlet Hastanesi randevu alabileceğiniz hastane olarak hastane kısmında çıkacaktır. Klinik için de randevu almak istediğiniz kliniği seçiniz. Bu klinikte çalışan hekimlerden istediğinizi seçip uygun tarih ve saate randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Silivri Devlet Hastanesi internetten randevu almak için tıklayınız

Silivri Devlet Hastanesi Telefon ile Randevu Alma

MHRS iletişim numarası ALO 182’yi aradığınızda canlı operatör cevap verecektir. Kimlik numaranızı girip randevu almak istediğiniz hastane klinik ve hekimi söylediğinizde operatör en uygun zaman dilimini iletecektir. Sizin için uygun olanı seçerek randevu oluşturabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.