Sağlık Bakanlığı Randevu Sistemi - Bilgi Müzesi
arama

Sağlık Bakanlığı Randevu Sistemi

Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan sistemde ülkemizde daha etkin ve ulaşılır bir sistem hazırlamak için birçok çalışma yapmıştır. Bu çalışmaların başında da Merkezi Hekim Randevu Sistemi gelmektedir.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan sistemde ülkemizde daha etkin ve ulaşılır bir sistem hazırlamak için birçok çalışma yapmıştır. Bu çalışmaların başında da Merkezi Hekim Randevu Sistemi gelmektedir.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi sayesinde Sağlık Bakanlığı randevu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sağlık Bakanlığı’na bağlı 2. ve 3. basamak hastanelerden bir de ağız ve diş sağlığı hastanelerinden randevu alabilirsiniz. Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden iki şekilde randevu alabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı MHRS Amaçları Nelerdir?

  1. İlk olarak vatandaş/hasta memnuniyeti sağlamak yatmaktadır.
  2. Sağlık politikalarının geliştirilmesinde yardımcı olmak vardır.
  3. Hastanelerde kaynak kullanımının dağıtılmasının ölçülmesi nedeniyle verilerin işlenmesinin kalitesini artırmaktır.

Sağlık Bakanlığından Online Olarak Nasıl Randevu Alınır?

Yukarıda da söz ettiğimiz gibi Sağlık Bakanlığından randevu almanın iki yöntemi vardır. Bunlardan biri ise online bir şekilde randevu almaktır. Web sitesine girerek gerekli bilgileri girmemiz gerekiyor. Online olarak eğitim almak için sistemde kayıtlı mail adresinin olması gerekmektedir. Online Randevu Sistemine giriş yaparak kimlik numaranızı ve şifreyi girmeniz gerekiyor. Bu sistem üzerinden günü seçerek ve nereden randevu almak isterseniz oradan seçim yapmanız gerekiyor. Muayene yeri ve kliniğinizi isteğiniz yerden seçebilirsiniz. Uygun tarih olması durumunda randevunuzu oluşturabiliyorsunuz.

Randevu almak İçin Tıklayınız.

182’yi Arayarak Randevu Alın

182 numaralı hattı arayarak randevu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ev, iş ve ankesörlü telefonlar ile istediğiniz yerden arayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz. Buradan randevu almak için mail adresine gerek duyulmamaktadır. Bunun yerine T.C kimlik numaranızı vererek randevu kaydı oluşturabiliyorsunuz. Dilerseniz aileniz için de randevunuzu buradan alabiliyorsunuz.

Akıllı mobil cihazınız olduğu takdirde MHRS mobil uygulamanızı telefonunuza indirebilirsiniz. İndirdikten sonra ise yeni üye seçeneğini tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Zaten üyeliğiniz varsa bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.

Diğer önemli bir nokta ise randevu iptal işlemidir. Randevunuzu iptal etmek istiyorsanız yine giriş bilgileriniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz ve de randevunuzu oradan iptal edebilirsiniz. Randevunuzu iptal etmek etmeniz önemlidir. Ve de randevu saatinden bir yarım saat önceye kadar randevunuzu iptal edebiliyorsunuz. Aynı şekilde telefon hattı üzerinden de randevu iptal edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.