PTT Kargo Takip Nasıl Yapılmaktadır - Bilgi Müzesi
arama

PTT Kargo Takip Nasıl Yapılmaktadır

Türkiye'nin en büyük kargo kuruluşlarından bir tanesi olan PTT; vermiş olduğunuz kargoları tam zamanında yetiştirebilmek ve bu yetiştirme sürecinde, kargonuzu istediğin zaman ve istediğiniz yerde takip edebilmenizi sağlayan kargo takip sistemini uzun bir süredir kullanmaktadır
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Türkiye’nin en büyük kargo kuruluşlarından bir tanesi olan PTT; vermiş olduğunuz kargoları tam zamanında yetiştirebilmek ve bu yetiştirme sürecinde, kargonuzu istediğin zaman ve istediğiniz yerde takip edebilmenizi sağlayan kargo takip sistemini uzun bir süredir kullanmaktadır

PTT Kargo Takip İşlemleri Nasıl Gerçekleşmektedir?

Türkiye’nin her bölgesine, her iline ve aynı zamanda her ilçesine kadar kargo götürebilme kapasitesine sahip olan PTT, vatandaşlar tarafından hem uygun fiyatlı olması hem de hızlı olması nedeniyle oldukça yoğun talep edilen bir kuruluştur. PTT kargo takibi yapmak amacıyla; kargonuzu teslim aldıktan sonra, sizlere bir kargo takip numarası vermektedir.

PTT Kargo Takip Numarası İle Neler Yapılabilir?

Dilerseniz PTT kargo takip numarası ile kargonuzun tam olarak şu anda hangi ile vardığını ya da hangi şubede olduğunu görebilme imkânına sahip olmaktasınız. PTT nin herhangi bir şubesinden, kargonuzu teslim ettikten sonra size verilen gönderi Takip Numarasını, internet aracılığı ile PTT nin web sitesinden öğrenebilirsiniz. Ancak bu işlemi gerçekleştirmek için internete sahip değilseniz, size verilen Kargo Takip Numarası ile tüm bu bilgileri PTT şubelerinden öğrenebilme imkanına sahip olmaktasınız. Tüm kargolarda verilen barkod numarası ile size gelen ya da sizin gönderdiğiniz Kargo hakkında birçok bilgiye ulaşma imkanımız bulunmaktadır. Barkod numarasını sistemde girmeniz halinde; gönderi ile ilgili son durumu, kargonuzun transfer merkezi bilgilerini görebilir, gönderiyi alacak olan şubenin tüm bilgileri, gönderinin verilme tarihi, alıcının bilgileri, göndericinin bilgileri, Kargo’nun türü gibi tüm bilgiler önünüzde sıralanmaktadır.

İnternet Üzerinden PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılmaktadır?

www.gonderitakip.ptt.gov.tr internet adresini kullanarak, kargonuzun ulaşıp ulaşmadığını, tam olarak nerede olduğunu, eğer kabul edilmemişse geri gönderilip gönderilmediğini, yine çok kısa bir sürede öğrenme imkanına sahip olabilirsiniz. TC kimlik numaranızla ya da size verilen kargo takip numarasını kullanarak sisteme girdikten sonra, güvenlik kodunu da doğru girmeniz ile birlikte tüm bu bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Gönderinizle ilgili herhangi bir aksiliğin yaşanması durumunda, tekrar aynı kargo takip numarasıyla durumdan haberdar olabilir ve PTT şubesi aracılığıyla duruma müdahale edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.