Pasaport Randevu Nereden Alınır? - Bilgi Müzesi
arama

Pasaport Randevu Nereden Alınır?

Pasaport randevu alırken şimdiye göre daha farklı bir sistem uygulanmaktaydı. Eskiden Emniyet Müdürlüğü’nden alabildiğimiz pasaportları 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile Nüfus Müdürlüklerinde dağıtılmaya başlamıştır.
 • paylaş
 • paylaş
 • admin admin
 • 1
  Loading...

Pasaport randevu alırken şimdiye göre daha farklı bir sistem uygulanmaktaydı. Eskiden Emniyet Müdürlüğü’nden alabildiğimiz pasaportları 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile Nüfus Müdürlüklerinde dağıtılmaya başlamıştır.

Pasaport Randevu Nereden Alınır?

Pasaport randevu almak için iki farklı seçeneğiniz yer almaktadır.

 1. Bunlardan ilki ALO 199 çağrı merkezini arayarak pasaport randevunuzu alabilirsiniz.
 2. Bir diğeri ise Nüfus Genel Müdürlüğü resmi randevu sayfasından yapılabilmektedir.

Pasaport Randevu Almak İçin

İnternetten resmi pasaport randevu sayfasına ulaşmak için yukarıdaki linki kullanabilirsiniz.

İnternetten Pasaport Randevu Alma

İnternet üzerinden pasaport randevusu alma tüm herkes için tek bir sayfa üzerinden gerçekleşmektedir. Pasaport Randevu almak için verdiğimiz link üzerinde sadece pasaport randevu alma sistemi değil aynı zamanda yeni kimlik almak ve sürücü belgesi alma seçenekleri de mevcuttur. Siz bu sayfaya girdikten sonra yapmanız gereken ilk şey ise pasaport seçeneği seçmek olmalıdır.

İlk adım: İlk olarak girdiğiniz sayfada pasaport seçeneğini seçmek ve oradan da almak istediğiniz pasaport türünü seçmektir. Hangi tür pasaport için başvuru yapmak istiyorsanız onu tıklamanız gerekiyor.

 • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo)Randevusu
 • Hizmet Pasaportu (Gri)
 • Hususi Pasaport (Yeşil)

Olarak üçe ayrılmaktadır.

İkinci Adım: Bu adımda ise istediğiniz pasaport türünü seçtikten sonra ücret konusu ile ilgili bir metin uyarı karşınıza gelmektedir. O uyarıyı onayladıktan sonra okudum onayladım yaparak işlemlere devam edebilirsiniz.

Pasaport Randevu Alırken Dikkat Etmeniz gerekenler

Pasaport randevusu alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey ise direk olarak sisteme giriş yapabilmeniz için e posta adresinizin olmasıdır. Çünkü randevu alırken gerekli şifre onayları mail adresinize gelmektedir. Ancak mail adresiniz yoksa da sorun değil çünkü yukarıda verdiğim çağrı merkezi numarası ile de pasaport randevusu alma şansınız bulunuyor.

Pasaport Randevu Telefon

Pasaport randevu almak için web adresi dışında diğer bir seçenek olarak telefon ile randevu alma seçeneği olduğunu belirtmiştik. Tüm Türkiye geneli için tek bir iletişim numarasından randevu alınmaktadır. ALO 199 hattı üzerinden dilediğiniz her yer için randevu alma seçeneğine de sahipsiniz. Aynı zamanda ehliyet ve yeni kimlik randevusu almak için de aynı hat kullanılmaktadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.