Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Randevu Alma - Bilgi Müzesi
arama

Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Randevu Alma

Sağlık Bakanlığı'nca hizmete sunulan MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) vatandaşların uzun süre sıra beklemeden muayene olabilmesi için geliştirilen bir sistemdir.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Sağlık Bakanlığı’nca hizmete sunulan MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) vatandaşların uzun süre sıra beklemeden muayene olabilmesi için geliştirilen bir sistemdir. Avrupa Birliği’nin temel kamu hizmetlerinden biri olan MHRS 2010 yılında pilot il olarak seçilen Erzurum ve Kayseri’de uygulanmaya başlanmış ve 2012 yılında da 81 ilin tamamında hizmete sunulmuştur. MHRS üzerinden randevu alarak uzun süre sıra beklemeden belirlediğiniz gün ve saatte muayene olabilirsiniz.

Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi de MHRS ile randevu alabileceğiniz hastanelerden biri. 05.06.2018 tarihinden itibaren hastanenin uzmanlık klinikleri olan Ortodonti, Ağız ve Çene Cerrahisi, Protez, Periodontoloji ve Endodonti de tamamen MHRS üzerinden randevu vermekte ve hastanenin telefonu ve web sitesi randevu için kullanılmamaktadır. Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden internet ve telefon üzerinden kolayca randevu alabilirsiniz.

Okmeydanı Diş Hastanesi İnternetten Randevu Alma

Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden randevu alabilmek için MHRS web sitesine giriş yapıyorsunuz. Sitede sağ üstte yer alan kırmızı Randevu Al yazısına tıkladığınızda sisteme giriş ekranına yönlendirileceksiniz. Randevu sistemi üzerinden daha önce randevu almamış yani sisteme giriş yapmamışsanız öncelikle üye olmanız gerekmektedir. E-devlet platformuna üyeliğiniz varsa e-devlet ile giriş bağlantısına tıklayarak üyelik oluşturabilirsiniz; e-devlet kaydınız da yoksa üye ol bağlantısına tıklayıp istenen kimlik ve iletişim bilgilerinizi doğru bir şekilde girerek MHRS üyeliği oluşturabilirsiniz.

Üye olduktan sonra kimlik no ve belirlediğiniz şifre ile sisteme giriş yaparak randevu ekranına ulaşabilirsiniz. Burada sol tarafta görünen il seçeneğinden İstanbul’u seçtiğinizde randevu alabileceğiniz hastaneler sıralanacaktır; Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni ve randevu almak istediğiniz kliniği seçtiğinizde randevu alabileceğiniz hekim listesi çıkacak; buradan istediğiniz hekime tıklayarak o hekimin uygun tarih ve saat çizelgesinden size uygun olanını seçerek randevu oluşturabilirsiniz.

İnternetten Randevu Almak İçin Tıklayınız.

Okmeydanı Diş Hastanesi Telefon ile Randevu Alma

Sağlık Bakanlığı tarafından MHRS için oluşturulan telefon hattı ALO 182’yi arayarak kolay bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz.  ALO 182’yi tuşladığınızda kimlik numaranızı girmeniz istenecektir; kimlik numaranızı yazın ve cevaplayacak operatöre Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden ve istediğiniz klinikten randevu almak istediğinizi söyleyin; operatör oluşturabileceğiniz en erken randevu tarihini söyletecektir. Özellikle istediğiniz bir hekim varsa söyleyebilir ve o hekimden randevu alabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.