Milli Piyango Biletleri Nasıl Hazırlanır - Bilgi Müzesi
arama

Milli Piyango Biletleri Nasıl Hazırlanır

Yaşam şartlarının zorluğu insanları farklı para kazanma yöntemlerine yönlendiriyor. Bu yöntemlerden birisi de Milli Piyango. İnsanlar biletler alarak para kazanmak istiyorlar. Yılbaşlarında bir gelenek halini almış olan milli piyango kazandırmaya devam ediyor.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Yaşam şartlarının zorluğu insanları farklı para kazanma yöntemlerine yönlendiriyor. Bu yöntemlerden birisi de Milli Piyango. İnsanlar biletler alarak para kazanmak istiyorlar. Yılbaşlarında bir gelenek halini almış olan milli piyango kazandırmaya devam ediyor. Devlet destekli bir şans oyunudur. Devlete ödenen vergileri vardır. Bu vergiler çekilişi yapan firma tarafından ödenmiş olarak satılmaktadır.

Milli Piyango Biletleri Nasıl Hazırlanır?

Bu biletler Merkez Bankası tarafından özel kağıtlara baskı yolu ile hazırlanır. Bayiler ve internet üzerinden satışa çıkarılır. Milli Piyango biletleri 10 gün ara ile satışa çıkarılır. Milli Piyango Biletlerinde üç çeşit bilet vardır. Bu biletler tam bilet, yarım bilet ve çeyrek bilettir. Bu biletler fiyatları açısından farklıdır. Çeyrek bilete çıkan ikramiyenin dörtte biri, yarım bilete çıkan ikramiyenin yarısı, tam bilete çıkan ikramiyenin tamamı ödenir. Milli piyango çekilişlerinde hile olmaması için tüm önlemler alınmıştır. Milli piyango bileti almak bir heyecan yaratır. Çıkmadığı zaman büyük paralar kaybetmezsiniz. Bu bir şans oyunudur. Kazandığınızda şansınıza şans katmış olursunuz.

Milli Piyango Biletini Kimler Alabilir?

Milli Piyango biletini 18 yaşını geçmiş herkes alabilir. 18 yaşından küçüklerin alması yasaktır. 18 yaşından küçüklerin biletlerine ikramiye çıksa dahi ödenmez. Bilet rakamları kabarık olması gerekmektedir. Bazı zamanlarda piyasada sahte biletler bulunabilir. Bu sebeple kâğıdın yapısına dikkat etmek gerekir. Para kağıdına basılan bu biletler yırtık yada numaralar okunmayacak kadar yıpranmış ise kabul edilmez. Alınacak olan biletler de bayi kaşesi olmaması bileti geçersiz hale getirir.

Milli Piyango Biletlerindeki Şanslı Numaralar Nelerdir?

Çekilişin halk tarafından izlenmesinde bir sakınca yoktur çekilişler halka açık olarak yapılır. Çekiliş esnasında noter, firma yetkilileri, ajanslar hazır bulunmaktadır. Son on yılın Milli Piyango sonuçlarına bakıldığında şanslı numaraların 0 ve 5 olduğu görülüyor. Bilet üzerindeki numaralardan 0 ve 5 rakamı olan biletlere büyük ikramiyelerin yanı sıra teselli ikramiyesi ve amorti ikramiyeleri de ödendiği görülüyor. Son iki yıla bakıldığında ise büyük ikramiyeler en çok üzerinde 6 rakamı bulunan numaralara isabet etmiştir. Şanlı bir gelecek dileklerimizle.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.