Mail İçeriği Nedir, Mail İçeriği Nasıl Oluşturulur - Bilgi Müzesi
arama

Mail İçeriği Nedir, Mail İçeriği Nasıl Oluşturulur

  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Mail İçeriği Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte mektup yerine geçen mail ile posta iletilerinizi ücretsiz şekilde karşı tarafa atabilirsiniz. Atılacak mailin içeriğini de oluşturabildiğimiz tekniklerden biri olan paketler de mevcuttur. Hotmail mail oluşturmak da oldukça zor olan ama paketler sayesinde kolaylaşan bir sistemdir. HTF adı verilen paketler de Html tagı üretmektedir. Bu tagler içine veri yazılmasını sağlayan paketlerden biridir. Özellikle de mail içeriğinde rapor sunulacak ise e mail içeriğinin derli toplu olması önem taşımaktadır. Bu sebeple maillerin okunması, e mail içeriğinin derli toplu şekilde görünmesi, tablo içinde oluşması da maillerin okunabilirliğini artırmakta daha da üst seviyelere taşımaktadır.

Gmail Mail Oluşturulması Nasıl Olur?

HTF paketleri mail gönderme amacına hizmet etmek üzere tasarlanmıştır. Mail içerikleri düzenlenerek ilgili kişilere veri tabanı üzerinden gönderilmektedir. HTF paketi ile ilgili detaylar bilinerek iyi şekilde uygulandığı takdir de sistem sorunsuz şekilde çalışacaktır. Mail içeriği nasıl oluşturulur diyenler için oldukça kolay yöntemleri olduğunu belirtmeliyiz. Örnek verecek olursak fonksiyonlar yazıldığında bu maillerin içeriği de doldurulmaktadır. Generate mail template yolu ile dolacak html belgemizi template olarak hazırlarız dönen template içinde cursor’dan dönen satır ile doldurulması yeterli olacaktır. Bu aşamadan sonrasında ise text’i yani metni utl_smtp aracılığı sayesinde mail’i atacak kişilere göndermemiz mümkün olacaktır.

Hazır Şablonlarla Mail Göndermek

Mailleri gönderirken HTF yöntemini tercih etmek sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayacaktır. İletiden iletiye bilgiler değişmekte olup farklı şekillerde hazırlamak gerekmektedir. Gmail üzerinden mail oluşturmak da oldukça kolay şekilde gerçekleşmektedir. Seyrek olarak değişebilen iletiler göndermek için ise e-posta şablonları kullanılmalıdır. Bir iletiyi oluşturarak şablon olarak kaydetmek, istediğiniz zaman yeniden kullanmak mümkün olacaktır.

HTML İçeriği Nasıl Oluşturulur?

Şablonları e-posta iletileri olarak göndermeden önce ise mevcutsa yeni bilgiler de eklenmelidir. Giriş sekmesinde yer alan yeni Grubundan yeni e-posta tıklanması gerekmektedir. Klavye kısayolu ise e-posta oluşturmak için CTRL,ÜST karakter ve M tuşlarına aynı anda basmakla mümkün olacaktır. İleti kısmına istenilen içerik girilebilir. İleti penceresi açıldığında ise Dosya kısmına girmek gereklidir. Ardından Farklı kaydet sonrasında ise açılan iletişim kutusunda kayıt türü listesinden Outlook Şablonu tıklanmalıdır.

E-Mail Gönderme Kolaylığı

Dosya adı kutusuna şablonun adını yazıp ardından kaydedilmelidir. Varsayılan seçenekler olarak konumda şablonlar kaydedilir. Şablon kullanılarak e-posta iletileri göndermek bu şekilde oldukça kolay olmaktadır. Mail içeriği oluşturma yöntemleri olarak başta paketler yer almaktadır. Konu alanında mail başlığı, içerik alanına ise gönderilen mail içeriği girilebilir. Mail şablonları oluşturulurken resim yüklemek için yazı editörü üzerinde yer alan resim simgesi yükleme butonuna basılmalıdır. Açılan ekranda ise sol menüden yükle butonuna tıkladıktan sonra dosya bilgisayardan seçilmeli ardından sisteme yüklenmelidir. Ardından ise yüklenen resim ekranda yer almalıdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.