KOSGEB Kayıt - Başvuru Nasıl Yapılır - Bilgi Müzesi
arama

KOSGEB Kayıt – Başvuru Nasıl Yapılır

Girişimciliğin desteklenmesi adına uzun zamandır ülkemizde faaliyet gösteren kurum olan KOSGEB üzerinden sizlerde destek paketlerine başvuru yapabilirsiniz. Özelikle KOSGEB başvurunu doldurarak bu konuda merak ettiğiniz bütün soruların cevaplarını bulma şansınız bulunmaktadır.
 • paylaş
 • paylaş
 • admin admin
 • 1
  Loading...

Girişimciliğin desteklenmesi adına uzun zamandır ülkemizde faaliyet gösteren kurum olan KOSGEB üzerinden sizlerde destek paketlerine başvuru yapabilirsiniz. Özelikle KOSGEB başvurunu doldurarak bu konuda merak ettiğiniz bütün soruların cevaplarını bulma şansınız bulunmaktadır.

KOSGEB başvuru nasıl yapılır?

Öncelikli olarak KOSGEB resmi web sitesi üzerinden destek bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Burada zaten sizlere başvuru sırasında istediği durumlar hakkında net bilgi sunulacaktır. Bu yüzden KOSGEB başvurusunu yapacağınız sırada istenecek olan bilgileri eksiksiz bir şekilde girerek bu konuda destek alabilirsiniz. Bilgilerin girilmesinden sonra başvurunuzu ortalama olarak 10 dakika ile 15 dakika arasında yapma şansınız bulunmaktadır.

KOSGEB başvuru formunu doldurunuz?

KOSGEB üzerinde yer alan başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak sizlerde KOSGEB başvurunuzu yapma şansını bulacaksınız. Ancak bu formu isterseniz bilgisayarınıza indirerek, yazıcıdan çıktı alarak da doldurabilirsiniz. KOSGEB formunu doldurduktan sonra KOSGEB merkezlerine giderek buradan başvuru yapma şansınız da bulunmaktadır. İlinizde bulunan KOSGEB merkezleri hakkında KOSGEB’in resmi sitesi üzerinden net bilgi alabilirsiniz.

KOSGEB eğitimleri ne kadar sürmektedir?

KOSGEB başvurusunu yaptıktan sonra KOSGEB tarafından verilen kurs süresinin toplamda 32 saat olduğunu belirtmek istiyoruz. Bu programa katılma zorunluluğu bulunduğunu ve katılmadığınız takdirde KOSGEB başvurunuzu kabul edilmeyeceğini belirtelim. Aynı zamanda geçtiğimiz yıl içerisinde 50 Bin TL hibe kredi desteği sunarak binlerce kişinin aynı anda başvuru yaptığı KOSGEB üzerinden bu senede aynı hibe kredi desteğinin verilip verilmeyeceği konusunda çok soru gelmektedir. Hibe kredi türleri arasında şu an için net bir bilginin bulunmadığını sizlere belirtmek istiyoruz. Ancak yakın zamanda KOSGEB’in bu konuda resmi ağızdan bir açıklama yapması beklenmektedir.

KOSGEB destek programı

Programın amacı ülkede istihdam yaratmak ve girişimcilerin iş alanlarında daha aktif rol oynamasını sağlamaktadır. Birçok iş alanında girişimcilere hizmet veren KOSGEB’in özellikle 50 Bin TL’ye kadar olan geri ödemesiz destek programına olan talebin çok fazla olması KOSGEB’e olan başvuru sayısında her geçen gün artış yaşanmasını sağladı. Aynı zamanda 50 Bin TL hibe kredi dışında kişilere 150 Bin TL’ye kadar 0 faizli kredi desteği de sunan KOSGEB üzerinden bu kredi almak için öncelikli olarak KOSGEB kurslarını başarılı bir şekilde bitirmeniz gerekmektedir. Başarılı bir şekilde bitirdikten sonra KOSGEB kursiyeri sertifikası verecek olan kurum üzerinden isterseniz yeni iş yeri açmak için kredi talebinde bulunabilirsiniz, isterseniz de mevcut iş yerinizin büyütülmesi konusunda kredi talebinde bulunarak bu konuda destek alma şansınız vardır.

Yeni iş yere açacak olan girişimciler için farklı alanlarda bulunan NİCE kodlarını site üzerinden öğrenerek KOSGEB başvurunuzdan sonra formunuzu NİCE kodlarına göre doldurmanız gerekmektedir. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak için açacağınız alan ilgili formu doldurarak KOSGEB başvuru merkezlerine teslim etmeniz gerekmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Yıldız Karaduman
  2 sene önce

  Organizasyon işi yapmak istiyorum saygılar

  24
  yorum beğen
 • Hakan
  2 sene önce

  Manav acmak istıyorum ama suan acabilcek bir birikimim yok

  24
  yorum beğen
 • Zulfiye
  3 sene önce

  Dönercilik yapmak istiyorum

  26
  yorum beğen