İSMEK Kursları - Kayıt Nasıl Yapılır - Bilgi Müzesi
arama

İSMEK Kursları – Kayıt Nasıl Yapılır

İstanbul'da yaşayan kişilerin kişisel deneyimlerini ve birikimlerini yükseltmek ve ilerletmek, mesleki ve sanatsal anlamda bilgi arttırmak ve kişisel gelişim sağlamak, kent kültürünü arttırmak ve geliştirmek, insanları metropolde yaşamak için geliştirmek, donanımsal olarak iyi seviyeye getirmek ve gelir artımında yardımcı olmak gibi çok önemli faaliyetleri yürüten bir kurum olarak bilinmektedir.
 • paylaş
 • paylaş
 • admin admin
 • 1
  Loading...

İSMEK tam açılımıyla “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi” demektir. İstanbul’da yaşayan kişilerin kişisel deneyimlerini ve birikimlerini yükseltmek ve ilerletmek, mesleki ve sanatsal anlamda bilgi arttırmak ve kişisel gelişim sağlamak, kent kültürünü arttırmak ve geliştirmek, insanları metropolde yaşamak için geliştirmek, donanımsal olarak iyi seviyeye getirmek ve gelir artımında yardımcı olmak gibi çok önemli faaliyetleri yürüten bir kurum olarak bilinmektedir. Aynı zamanda işi olmayan insanların da ilgi alanları ve yeteneklerine göre istihdam edilmelerine olanak tanımaktadır. Kısaca tanımlamak gerekirse bu kurumun insanların gelişimine etki eden ve katkı sunan  bir eğitim organizasyonu olduğunu söylemek mümkündür. Bu alanda çeşitli kurslar vardır.

İSMEK Kursları

İSMEK çeşitli kurslar yardımıyla İstanbul’da yaşayan kişilerin eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlamaya devam etmektedir. Bu kurum adı altında pek çok hizmet verilmektedir. Ahşap teknolojisi, aile ve tüketici bilimleri, bahçecilik, bilişim teknolojileri, büro yönetim ve sekreterlik, çocuk gelişimi ve eğitimi, el sanatları teknolojisi, gazetecilik, gıda teknolojisi, giyim üretim teknolojileri, grafik ve fotoğraf, güzellik ve saç bakım hizmetleri, halkla ilişkiler ve organizasyon, harita, tapu, kadastro, hasta ve yaşlı hizmetleri, hayvan sağlığı, hayvan yetiştiriciliği, hukuk, inşaat teknolojisi ve kişisel gelişim ve eğitim gibi branşlar, kurslar İSMEK tarafından sunulmuştur. Bunun yanı sıra yeni bir çok kurs da etkin bir şekilde hizmetini sürmektedir. Aynı zamanda çocuk kursları da kurum bünyesinde mevcut olarak yürütülmektedir.

İSMEK Kayıt Nasıl Yapılır?

İSMEK kayıt sistemi son derece gelişmiş bir yapıya sahiptir. Web üzerinden de kurumun bünyesine giderek de kayıt yaptırmak mümkün hale getirilmiştir. Fakat insanlar daha çok web üzerinden kayıt yaptırma yöntemini seçmektedir. Bunun için siteye üye olmak gerekmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşlar için ayrı bilgiler gerekecektir. İSMEK kayıt işlemleri için T.C. kimlik numarası bilgisi ve doğum tarihi bilgisine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bilgilerin girilmesiyle sisteme de giriş yapılmış olacaktır. Böylece kurumun vermiş olduğu kurslar arasından seçim yapılarak hizmetten faydalanılabilmektedir. Eğitim süreci içinde en fazla 2 alandan tercih yapılabilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Hatice
  2 sene önce

  Merhaba ben spor salonuna gitmek için kayıt yaptırmak istiyorum bilgilendirirmisiniz

  39
  yorum beğen
 • Gülay sultan Türkkan
  2 sene önce

  Sultanahmet te kursiyerim ve tüm yöneticilerinden öğretmenlerinden hizmetlilerinden çok memnunum özellikle Sertaç Karadeniz ve Hülya karaduman a çok teşekkür ederim

  44
  yorum beğen
 • Aynur
  2 sene önce

  İğne oyasi

  46
  yorum beğen
 • Serpil çelik
  3 sene önce

  Igne oyasi

  45
  yorum beğen
 • Zümrüt kara
  3 sene önce

  Merhaba ben yayla ismekde mefrusat bölğmüne kayıt olmak istiyorum

  51
  yorum beğen
 • Esma
  3 sene önce

  Mukemmel

  51
  yorum beğen
 • Gülseren örgel
  3 sene önce

  Guzel

  53
  yorum beğen
 • Mine
  3 sene önce

  Ben İsmek kurşunu inceledim ve beğendim çalışmaya karar verdim

  53
  yorum beğen