İngilizce Türkçe Çeviri Yapan Siteler - Bilgi Müzesi
arama

İngilizce Türkçe Çeviri Yapan Siteler

İngilizce Türkçe çeviri uygulaması günümüzde çok popüler hale gelen ve çok kullanılan uygulamalardan biri haline gelmiştir. Gerek işyerinde gerek özel hayatımızda gerek arkadaş ortamında İngilizce Türkçe çeviri yapan siteler hayatımızın merkezindedir.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

İngilizce Türkçe çeviri uygulaması günümüzde çok popüler hale gelen ve çok kullanılan uygulamalardan biri haline gelmiştir. Gerek işyerinde gerek özel hayatımızda gerek arkadaş ortamında İngilizce Türkçe çeviri yapan siteler hayatımızın merkezindedir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte daha da önem kazanan uygulamalara İngilizce veya Türkçe kelimeleri girerek çevirmesini isteyebiliyoruz. İngilizce’den Türkçe’ye, Türkçe’den İngilizce’ye çeviri yapan siteler kelime çevirisi yaparak en başarılı sonuca ulaşma imkanı sağlar. Makine çevirisi de günümüzde çok kullanılmaktadır. Ancak makine çevirisi bazı hatalarla karşılaşmamıza neden olabilmektedir. Bu nedenle kelime çevirisi yapmak makine çevirisine göre çok daha avantajlıdır.

Sesli Sözlük

Ülkemizde en iddialı ve ön plana çıkan İngilizce Türkçe çeviri sitelerinden biri olan Sesli Sözlük metin çevirileri yapmaktadır. Geniş bir üyeye sahip olan Sesli Sözlük metin çevirisi konusundaki başarısıyla dikkat çekmektedir. Yaptığınız çeviri içinize sinmezse bir link üzerinden çevirinizi forumlara taşıma imkanına da sahipsiniz. Sesli Sözlük sadece Türkçe İngilizce çevirileri yapmakla kalmıyor, 20’ye yakın dilde çeviri hizmeti sunuyor.

Hemen Çevir

Çeviri anlamda geniş bir kapasiteye sahip olan Hemen Çevir sayfası tüm metinleri rahatlıkla çevirme imkanı sunuyor. İhtiyaçları karşılamaya yönelik bir hizmet sunan çevirisi sitesinde bekleme süresi sonrasında çeviriniz sizlere hazır hale getiriliyor.

Babilturk.com

Diğer çeviri sitelerinden biri olan Babilturk.com hem dürüst hem de komik bir çeviri yapma imkanı sunuyor. İngilizce ve Türkçe çeviriş yaparken mizahi bir çeviri sitesi arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Sozluk.ok.net

Diğer bir başka çeviri sitesi olan sozluk.ok.net iddialı  çeviri siteleri arasında yer almaktadır. Uzun metinleri dahi kolayca çevirme imkanı sunan sitede sadece İngilizce çeviri yapılmıyor farklı 18 dilde çeviri yapma imkanı sunuluyor.

Google.translate.com

Google’in popüler çeviri sitesi Google.translate.com Türkçe İngilizce çeviri yapma imkanı sunuyor. Ancak Google üzerinden yapılan çevirilerde kimi zaman anlamsız sonuçların çıktığı da gözlemleniyor. Google üzerinden çeviri yapma imkanı sunan bu site ile başka web sitelerini diğer dillere rahatlıkla çevirme imkanı sunuyor. Geniş bir kullanıcısı bulunan çeviri sitesi pek çok kişiye çeviri hizmeti sunuyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.