İBB Trafik - Trafik Kontrol Merkezi - Bilgi Müzesi
arama

İBB Trafik – Trafik Kontrol Merkezi

Herhangi bir seyahate çıkmadan önce yol ya da trafik hakkında bilgi edinmek için özel olarak dizayn edilmiş sisteme İBB Trafik denilmektedir. Bu uygulama mobil telefonlardan internet aracılığı ile kullanılmaktadır. Kullanım esnasında yol durumu hakkında ve gidilecek olan yönde trafiğin sıkışık olup olmadığı konusunda bilgiler vererek hayatı daha da kolaylaştıran bu sistem, her zaman sunduğu alternatifler ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Herhangi bir seyahate çıkmadan önce yol ya da trafik hakkında bilgi edinmek için özel olarak dizayn edilmiş sisteme İBB Trafik denilmektedir. Bu uygulama mobil telefonlardan internet aracılığı ile kullanılmaktadır. Kullanım esnasında yol durumu hakkında ve gidilecek olan yönde trafiğin sıkışık olup olmadığı konusunda bilgiler vererek hayatı daha da kolaylaştıran bu sistem, her zaman sunduğu alternatifler ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. İstanbul ili içerisinde 175 kamera noktasındaki trafik görüntülerine ve 607 adet trafik ölçüm detektörünün trafik yoğunluğu verilerine canlı olarak İBB aracılığı ile ulaşmak mümkündür. Bu uygulama insanların hayatını çok kolaylaştırdığından, tasarlanıp uygulamaya konulduğundan beri 1,5 milyon kişi tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

İBB Trafik Ne İşe Yarar ?

İstanbul trafik konusunda sıkıntılı bir şehir olarak bilinmektedir. Fakat teknolojinin her geçen gün daha da yenileniyor olması sebebiyle bu tür sorunlar artık çok daha kolay bir şekilde çözüme kavuşturulabilmektedir. Öyle ki son yıllarda internet, akıllı telefon ve sosyal medya gibi uygulama sık sık kullanılmaya başlanmıştır. Bu gibi mecralarda yol durumu hakkında kişiler paylaşımlar yapılıyor olsa da anlık durumları öğrenmek ne yazık ki mümkün değildir. Bunun için özel olarak geliştirilmiş ola İBB Trafik, İstanbul ili içerisinde trafiğin anlık durumunu, yollardaki kaza ya da çalışmalarla ilgili bilgiler verme özelliğine sahiptir. Sistem 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren alt yapısıyla, ara yüz ve yazılımını yeniden güncellemiştir.

İBB Trafik Nasıl Kullanılır ?

Trafik konusunda önemli bilgilendirmeler yaparak, uygulanabilir çözümler üreten İBB Trafik uygulamasının nasıl kullanıldığı da bir hayli merak konusu olmuştur. Uygulamanın ara yüzü ve yazılımının yeniden tasarlanmış olması nedeniyle kullanım olanaklarının da değiştiğini söylemek mümkündür. Flash tabanlı olarak çalışan uygulama, günümüzde çıkan sıkıntıları minimuma indirerek, sayfanın eskiye oranla daha hızlı açılmasını sağlamaktadır. Tasarımın da güncellenmiş olmasıyla, duyuru bölümleri daha anlaşılabilir hale gelmiş ve kategorilerin kullanımı kolaylaşmıştır. Oluşturulan bu yeni sayfanın içerisinde İstanbul illerindeki kameralara bağlanarak, trafik yoğunluğunu öğrenmek imkanı bulunmaktadır. Uygulama hem Android hem de iOs yazılımları için uygundur.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.