Hotmail, Gmail ve Yandex E-Postası Nasıl Alınır - Bilgi Müzesi
arama

Hotmail, Gmail ve Yandex E-Postası Nasıl Alınır

 • paylaş
 • paylaş
 • admin admin
 • 1
  Loading...

Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte mail adresleri çok popüler hale geldi. Mail adresi alabilmek için sisteme kayıtlı olmanız gerekmektedir. Mail alma, mail gönderme, fotoğraf ve video alma gönderme işlemleri mail adresleri üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Hotmail E-Posta Adresi Nasıl Alınır?

Gün geçtikçe elektronik posta kullanımı yaygınlaşmaktadır Elektronik posta olan Hotmail üzerinden mail göndermek için öncelikle bir Hotmail adresi almanız gerekmektedir. Hotmail adresinizin gerçek olmaması halinde Hotmail tarafından bildirim gönderilerek gerçek adresiniz talep edilmektedir. Hotmail artık faaliyetlerine Outlook olarak devam etmektedir. Sadece ismi değişmiş olup diğer faaliyetlerini aynı şekilde devam ettirmektedir. Hotmail adresi açmak için Hotmail sayfasına girip hesap aç bölümünden karşınıza çıkan formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Hotmail adresi almak için sisteme kayıtlı olmayan abc@hotmail.com şeklinde bir adres belirlemeniz gerekmektedir. Daha önce sisteme kaydolmuş olan adresleri istemeniz halinde Hotmail size uyarı bildirimi yapacak ve alabileceğiniz alternatif Hotmail adreslerini sizinle paylaşacaktır. Hotmail adresi belirlerken outlok.com, Outlook.com.tr, Hotmail.com, Hotmail.com.tr ve windowslive.com şeklinde uzantılı mail adresleri alabilirsiniz. Hotmail hesap ismi belirlendikten sonra diğer bir önemli konu ise Hotmail şifresini belirlemektir.  Hotmail şifresi oluştururken uzun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Harf ve sayılardan meydana gelen şifreler belirleyerek güvenilirliğinizi arttırabilirsiniz. Şifre ve kullanıcı adı belirleyip formu eksiksiz bir şekilde Hotmail adresinizi açmış olacaksınız.

Gmail E-Posta Adresi Nasıl Alınır?

Dünyanın en büyük arama motorlarından biri olan Google bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Gmail hızlı mail alıp gönderme, sesli mesaj gönderme, fotoğraf gönderme gibi birçok özelliği sizlere sunmaktadır. Gmail’i diğer rakiplerinden ayıran en önemli özellik sade bir ara yüze sahip olması ve açılır pencere üzerinde hedefsiz reklam bağlantılarının bulunmamasıdır. Google hesabı olan herkes tek bir şifre ve kullanıcı adıyla Gmail adresi alma imkanına sahip olmaktadır. Google hesabı oluşturmak için Google hesabı oluşturun sayfasına gitmeniz gerekir. Google oturum açma sayfasının ortasında yer alan oturum açma kutusunun altında hesap oluşturun bağlantısını tıklayarak Google hesabı oluşturabilirsiniz. Google hesabı oluşturduktan sonra Gmail üzerinden mail adresinize aynı kullanıcı adı ve şifreyle erişim sağlayabilirsiniz.

Yandex E-Posta Adresi Nasıl Alınır?

Yandex e-posta adresi almak için Yandex hesabı açmanız gerekmektedir. Yandex hesabı almayanlar kayıt sayfası üzerinden adını ve soyadını yazarak işlemine devam edebilirler. Mail üzerinden Yandex’in diğer servislerine giriş yapmak için kullanıcı adı oluşturmanız gerekmektedir. Kullanıcı adı oluşturduktan sonra güvenilir bir şifre belirlemeniz ve cep telefonunuzu yazmanız istenir. Ardından resimdeki karakterleri girmeniz istenecektir. Kullanıcı sözleşmesinin şartlarınızı kabul ettiğinize dair onay verip Kaydol tuşuna tıklamanız yeterlidir. Kayıttan sonra kullanıcıadı@yandex.com.tr şeklinde bir Yandex adresinize sahip olabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • mehmet delioğlu
  3 sene önce

  bilgileri tam olarak almiyoruz neden

  30
  yorum beğen