Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Sorgulama - Yükleme - Bilgi Müzesi
arama

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Sorgulama – Yükleme

Hızlı Geçiş Sistemi olarak adlandırılan HGS hakkında merak edilen sorularınızın cevaplarını buradan bulabilirsiniz. HGS ceza-borç nasıl sorgulanır? Bakiye nasıl öğrenilir? HGS nasıl alınır? Soruların cevaplarını tek tek açıklayarak başlayalım.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Hızlı Geçiş Sistemi olarak adlandırılan HGS hakkında merak edilen sorularınızın cevaplarını buradan bulabilirsiniz. HGS ceza-borç nasıl sorgulanır? Bakiye nasıl öğrenilir? HGS nasıl alınır? Soruların cevaplarını tek tek açıklayarak başlayalım.

HGS Ceza ve Borç sorgulaması nasıl yapılır?

Hızlı geçiş sistemi olan HGS’ye olan cezanızın veya borcunuzun olduğunu öğrenmek artık çok kolay. Özellikle sorgulama yapmak için herhangi bir yere gitmeden internet üzerinden kolay bir şekilde cezanızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bunun için birkaç farklı yöntemin bulunduğunu sizlere belirtmek istiyoruz. eğer borç sorgulaması yapmak istiyorsanız öncelikli olarak E-devlet sistemi üzerinden aracınıza ait HGS borcunun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. E-devlete giriş yaptıktan sonra burada bulunan menüler içerisinde araç plakanızı girerek borcunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bunun dışında HGS borcunuzun olup olmadığını öğrenmek için yapmanız gereken bir diğer yöntem ise mobil uygulamalara özel olarak geliştirilen HGS uygulamasını cep telefonlarınıza indirerek öğrenmek olacaktır. Burada zaten HGS tanımladığınız aracınız ile ilgili olarak sistem üzerinde kayıtlı olan mail adresinize veya cep telefonlarınıza gelen bilgi mesajı ve maili sayesinde HGS borcunuzun olup olmadığını anlık olarak öğrenebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sisteme kullanmakta olduğunuz cep telefonunuzu ve mail adresini kayıt ettirmek olacaktır. Kayıt işleminden sonra sizlere devamlı olarak bilgilendirme mesajları gelerek merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

HGS bakiyesi öğrenme

HGS’nin bakiyesini de öğrenmek için son derece basit bir yöntem bulunmaktadır. Bunun için isterseniz HGS dolum merkezleri üzerinde de bilgi alabilirsiniz. Ancak günümüzde son derece basit olan bir yöntem daha bulunmaktadır. Bu yüzden den HGS bakiyenizi öğrenmek için İOS veya Android işletim sistemi bulunan cep telefonlarınıza veya tabletlerinize bu uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Uygulamayı indirdikten hemen sonra kullanmakta olduğunuz aracınıza ait olan HGS ile sisteme üye olarak buradan bakiye bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hatta borç ve cezai işlemler ile ilgili bilgileri de alarak sistem üzerinde bakiye öğrenme şansınız bulunmaktadır. Bakiye sorunu ile karşı karşıya kalmamak için sisteme kredi kartınızı veya banka kartınızı tanımlayarak bir limit belirleyerek bakiyenizin belirlediği limitin altına düşmesi durumunda bakiyeniz otomatik olarak yenilecektir. Bu yöntemi tercih ederek herhangi bir cezai durum ile karşı karşıya kalmamış olursunuz.

HGS nasıl alınır?

HGS almak için PTT şubelerinden başvuru yapma şansınızın bulunduğu gibi aynı zamanda HGS satış noktaları yapan yerler üzerinde de HGS alma şansınız bulunmaktadır. Özellikle otoyolların giriş kısmında bulunan PTT şubelerine araç ruhsatlarınız ile birlikte giderek Hızlı geçiş sistemlerinde kullanmak zorunda olduğunuz HGS’yi alma şansını yakalamış olacaksınız. Son zamanlarda Shell benzin istasyonları üzerinden de HGS alma işlemini gerçekleştirme şansınız bulunmaktadır. Bu yüzden bu iki yer dışında HGS alma şansınızın bulunmadığını belirtmek istiyoruz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.