Hastane Randevu Alma Numarası - Bilgi Müzesi
arama

Hastane Randevu Alma Numarası

Son zamanlarda sağlık ve teknoloji alanında birçok gelişme oluşmuştur. Ülkemizde bu gelişmeleri yakından takip ederek yeni düzen sağlık uygulamaları yapmaktadır. Ve bu sağlık uygulamaları içerisinde de teknolojiye sıkça yer vermektedir.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Son zamanlarda sağlık ve teknoloji alanında birçok gelişme oluşmuştur. Ülkemizde bu gelişmeleri yakından takip ederek yeni düzen sağlık uygulamaları yapmaktadır. Ve bu sağlık uygulamaları içerisinde de teknolojiye sıkça yer vermektedir. Hal böyle ki MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) oluşturulmuştur. Bu sistem sayesinde randevularınızı beklemeden, sıkılmadan kolay bir şekilde telefon yardımı ile veyahut online bir şekilde alabiliyorsunuz.

MHRS randevu sistemi ile hastanelerden randevu almak artık çok kolay. Gitmek istediğiniz hastaneden, poliklinikten randevunuzu alabilirsiniz. Şimdi sizlere detaylı olarak hastane randevu alma işleminden ve de hastane randevu numarası ile randevu alma işleminden söz edeceğiz.

Hastane Randevu Alma Numarası Kaçtır?

Hastane randevu alma numarası 182’dir. “ALO 182” çağrı merkezi üzerinden dilediğiniz randevu bilgisine ulaşabiliyorsunuz. İnternet üzerinden MHRS sitesine girdiğiniz zaman Sağda ilk başta 182 numarasını görmüş olacaksınız. Bu numara üzerinden; ev, iş, ankesörlü telefon veya cep telefonlarınızdan arama yaparak randevunuzu oluşturabilirsiniz. Bu numara Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmaktadır. İlk aradığınız anda direk olarak temsilciye yönlendiriyorsunuz ve onunla direk olarak randevu almak istediğinizi belirtebilirsiniz.

ALO 182 Randevu hattı ile randevu alırken T.C kimlik numaranızı vermeniz gerekmektedir. Bununla birlikte hangi ilden ve hangi hastaneden randevu almanız gerektiğini de belirtmeniz lazım. Daha sonrasında poliklinik seçimi yapabilir günü ve saati de belirleyebilirsiniz. Annenize veya çocuğunuza randevu almak için de yine ayni işlemler geçerlidir. Yani siz yakın akrabalarınız için randevu alabilirsiniz. Bunun yanı sıra yine ALO 182 hattı üzerinden randevu iptal etme işlemi de gerçekleştirilmektedir. Eğer randevunuzu iptal etmek istiyor veya başka bir tarihe almak istiyorsanız tekrar bu iletişim numarasını arayarak randevunuzda değişiklik yapabiliyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra randevunuzu iptal etmeniz için randevu saatinizden bir saat önce aramış olmanız gerekmektedir.

Bu çağrı merkezi sistemi üzerinden hastane randevularınızı kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Farklı bir yöntem olarak da online randevu sistemini de kullanabilirsiniz. Yine MHRS randevu sisteminden web sitesine girerek sağda kırmızı “randevu al” butonuna tıklayarak online bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.