Hangi Takımın Kaç Yıldızı Var, Yıldız Neden Takılır - Bilgi Müzesi
arama

Hangi Takımın Kaç Yıldızı Var, Yıldız Neden Takılır

  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Birçok takımın sampiyon olmak için oynadığı maçlarda sadece 5 takım sampiyon olabildi. 1959 yılından beri resmi olarak oynanan Süper Lig’de şampiyon olmayı başaran takımlar; Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Bursaspor’dur.

Süper Lig’de Hangi Takımın Kaç Şampiyonluğu Var?

Süper Lig’de en çok şampiyonluğu yaşamış olan Galatasaray’ın 20 şampiyonluğu bulunmaktadır. Hemen arkasından takipte olan Fenerbahçe’nin 19 şampiyonluğu vardır. Geçen sezon şampiyon olan Beşiktaş’ın ise 15 şampiyonluğu bulunmaktadır. İstanbul takımları dışında Anadolu’dan 2 takımda şampiyonluğu tatmıştır. Bu takımlardan biri Trabzonspor, diğeri ise Bursaspor’dur. Trabzonspor’un ard arda yakaladığı başarı sayesinde 1976, 1977, 1979, 1980, 1981, 1984 yıllarında Süper Lig Kupası’nı müzesine götürerek 6 kez şampiyon olmuştur. 2010 yılında Fenerbahçe’yi geride bırakarak ilk kez şampiyonluğu tatmış Bursaspor lig şampiyonu olan 2. Anadolu takımı olmuştur.

Takımlara Yıldız Neden Takılır?

Takımların armalarının üstüne takılan yıldızlar takımların her yıldız başına 5 şampiyonluğunun olduğunun göstergesidir. Bu durumda Galatasaray’ın 4 yıldızı, Fenerbahçe’nin 3 yıldızı, Beşiktaş’ın 3 yıldızı, Trabzonspor’un 1 yıldızı ve Bursaspor’un 5 şampiyonluğu bulunmadığından yıldızı yoktur.

Not: Fenerbahçe 19 yıldıza sahip olduğundan 1 şampiyonluk sonunda 4. yıldızını takacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.