Fatiha Suresi Nasıl Okunur ve Anlamı Nedir - Bilgi Müzesi
arama

Fatiha Suresi Nasıl Okunur ve Anlamı Nedir

Müslüman bir ülke olarak Namaz kılmak bizim için çok önemlidir. Okuduğumuz sürelerin doğru okunması çok önemlidir. Bu okuduğumuz surelerin anlamını bilmek daha önemlidir. Sizler için Fatiha Suresi'nin videosu, Arapça okunuşunu ve anlamını hazırladık.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Müslüman bir ülke olarak Namaz kılmak bizim için çok önemlidir. Okuduğumuz sürelerin doğru okunması çok önemlidir. Bu okuduğumuz surelerin anlamını bilmek daha önemlidir. Sizler için Fatiha Suresi’nin videosu, Arapça okunuşunu ve anlamını hazırladık.

Okunuşu: “Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. Elhamdulillâhi Rabbi’l-âlemîn. Er-Rahmâni’r-Rahîm. Mâliki yevmi’d-dîn. İyyâke na’budu ve iyyâke neste’în. İhdine’s-sırâta’l-mustakîm. Sırâta’l-lezîne en’amte aleyhim. Ğayri’l-meğdûbi aleyhim ve le’d-dâllîn.”

Anlamı: “Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. Hamd; Âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir. (O Allah) Rahmân ve Rahîm’dir. Din (ödül ve ceza) gününün sahibidir. (Ey Allah’ım) Biz yalnızca Sana ibadet eder ve yalnızca Sen’den yardım dileriz. Bizi dosdoğru yola ilet. Kendilerine nimet verdiğin kimselerin yoluna ilet, gazaba uğrayanların ve sapıkların yoluna değil.”

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.