Facebook Hoşgeldin - Bilgi Müzesi
arama

Facebook Hoşgeldin

Facebook'a giriş yapabilmeniz için öncelikli olarak sahip olmanız gereken şey, Facebook'ta herhangi bir hesabınızın bulunmasıdır. Facebook'ta herhangi bir hesabınız yoksa; kayıt ol bölümünden gerekli tüm bilgileri girerek, kolaylıkla Facebook'a kayıt olabilirsiniz.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Facebook’a giriş yapabilmeniz için öncelikli olarak sahip olmanız gereken şey, Facebook’ta herhangi bir hesabınızın bulunmasıdır. Facebook’ta herhangi bir hesabınız yoksa; kayıt ol bölümünden gerekli tüm bilgileri girerek, kolaylıkla Facebook’a kayıt olabilirsiniz. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan Facebook; her gün milyarlarca giriş yapılan bir sosyal site konumundadır. Dilerseniz Facebook uygulamasını kullanarak da bu sosyal mecrada arkadaşlarınız ile iletişim kurma imkanına sahip olmaktasınız.

Facebook’a Kayıt Olmak İçin Yapılması Gereken İşlemler Nelerdir?

Facebook uygulamasına erişim ücretsiz olmak ile birlikte, her zaman için ücretsiz olacağı düşünülmektedir. Facebook’a kayıt olmak için atmanız gereken ilk adım; ücretsiz bir mail e sahip olmaktır. Mail adresine sahip olduktan sonra Facebook’a kaydol seçeneğinden, gerekli bilgileriniz ile birlikte mail adresinizi değiştirerek kayıt işlemlerinizi açmış olduğunuz mail üzerinden tamamlayabilirsiniz. Çocukların bile büyük bir zevkle kullandığı Facebook uygulaması, en kolay kayıt ve giriş yapılan uygulamalar arasında gösterilmektedir.

Kayıt Olduktan Sonra Facebook’a Giriş Nasıl Yapılmaktadır?

Facebook uygulamasının resmi sitesi olan www.facebook.com adresine girdikten sonra, sağ üst köşede yer alan e-postanız ve şifrenizi isteyen bölmeleri doldurarak giriş yap seçeneğini tıklamanız ile Facebook’a giriş yapmış olacaksınız. Facebook uzmanlarının üzerinde sıklıkla durdukları konulardan bir tanesi olan zor bir şifre belirleme işlemi ile, İlerleyen zamanlarda hesabınızın çalınmasını engelleyebilirsiniz. Facebook a güvenli giriş yaptıktan sonra, dilediğiniz resim, video, bağlantı ya da belgeleri paylaşabilir ve hatta o anki durumunuzu yansıtan cümleler ya da alıntılarda kullanabilirsiniz.

Facebook’a Giriş Yaptıktan Sonra Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Arkadaşlarınızla dilediğiniz gibi paylaşımlar yapıp, sohbet edebildiğiniz oldukça geniş bir kitle tarafından kullanan Facebook’ta; güvenliğiniz için dikkat etmeniz gereken çok ciddi konular bulunmaktadır. Öncelikle giriş yaptıktan sonra; Facebook’taki işinizi tamamlarsanız, çıkış yapmayı kesinlikle unutmayın. Aksi takdirde hesabınız çalınabilir ve istemediğiniz birçok durumla karşılaşabilirsiniz. Facebook’ta hiçbir şekilde bankanıza ait kart bilgilerinize ulaşmaya çalışan kişilere bilgi vermeyin. Facebook’ta şifre oluştururken de doğum tarihiniz gibi kolay tahmin edilebilecek şifreler yerine, zor şifreler tercih etmeniz güvenliğiniz açısından oldukça faydalı olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.