EYBİS Bilet Satın Alma (TCDD Elektronik Yolcu Bilet Satış) - Bilgi Müzesi
arama

EYBİS Bilet Satın Alma (TCDD Elektronik Yolcu Bilet Satış)

Elektronik Yolcu Bilet sistemi olarak geçen EYBİS hakkında merak edilen sorularınızın cevaplarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Elektronik Yolcu Bilet sistemi olarak geçen EYBİS hakkında merak edilen sorularınızın cevaplarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Yüksek hızlı tren ve Ana hat trenlerinin biletleri için geçerli olan EYBİS bilet sistemini almak için izlemeniz gereken yolları detaylı bir şekilde ele alalım.

EYBİS nereden alınır?

TCDD Taşımacılık hizmetlerinde kullanılan EYBİS bilet sistemini almak için çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Yüksek Hızlı tren veya Ana hat trenleri ile yapacağınız seyahatlerde kullanılmak üzere alınacak olan biletleri internet üzerinden, TCDD noktalarından, PTT şubelerinden veya Müşteri hizmetlerinden alarak seyahat edebilirsiniz. Elektronik bilet olarak geçen EYBİS bileti almak için internet üzerinden kolay bir şekilde bilet alma fırsatınız bulunmaktadır.

Rezervasyon nasıl yapılır?

TCDD ile seyahat etmek istediğiniz zaman alacağınız biletler için öncesinden rezervasyon yapma şansınız bulunmaktadır. Bu yüzden rezervasyon işlemi yaptırmak istediğiniz zaman birçok nokta üzerinden rezervasyon yaptırarak sizlerde bilet almanın keyfini yaşamış olursunuz. İnternet hizmetlerini kullanarak, mobil uygulamalar kullanarak, müşteri hizmetleri üzerinden veya TCDD ile anlaşmalı olan yerler üzerinden bilet rezervasyonu yaptırma fırsatınız bulunmaktadır.

Bilet çeşitleri nelerdir?

YHT kullanıcılarının merak ettiği bir diğer soruda bilet çeşitleridir. Özellikle açık bilet olarak tabir edilen bilet türünü erkenden almanız durumunda daha uygun fiyatlar ile bu biletin sahibi olabilirsiniz. açık bilet olarak tabir edilen biletin %50 indirimli olduğunu ve aynı zamanda bunu alan yolcuların herhangi bir değişiklik yapmalarının söz konusu olmadığını sizlere belirtmek istiyoruz. bu yüzden bu tarz bir bilet almanız durumunda belirttiğiniz gün ve saat içerisinde seyahat yapma zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Esnek bilet olarak tabir edilen bilet türünün de diğer bilet türlerine göre %20 oranında daha pahalı olduğunu belirtelim. Ancak bu bilet türünün 3 kez değiştirilmesi ve aynı zamanda geri iade edilmesinin söz konusu olduğunu da belirtelim. Bu bileti almanız durumunda istediğiniz zaman bileti geri iade ederek paranızı alabilirsiniz.

EYBİS sistemine nasıl üye olunur?

TCDD’nin sunmuş olduğu hizmetleri kullanıyorsanız sizlere büyük kolaylık sağlayacak olan EYBİS üye olmanızı öneriyoruz. Elektronik ortamdan kolay bir şekilde almanıza imkan sağlayan bu bilet sistemine üye olmak için izlemeniz gereken adımları buradan açıklamak istiyoruz.

Öncelikli olarak TCCDD resmi web sitesi üzerinde bulunan EYBİS menüsüne giriş yaparak buradan “ Üye Ol “ butonuna tıklamanız gerekmektedir. “ Üye Ol” butonuna tıkladıktan hemen sonra karşınıza çıkacak olan üyelik formunu doldurmanız gerekmektedir. Üyelik formu içerisinde yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Hatta kullanacağınız mail adresinin ve cep telefonu numaranızın kullanmış olduğunuz bilgiler olmasına özen gösteriniz. Bu sayede almış olduğunuz biletler sizlere elektronik ortamda gönderilecek ve bu sayede biletleriniz ile seyahat etme şansını yakalamış olacaksınız. EYBİS hakkında merak ettiğiniz diğer sorularınız için bizlere yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.