Ehliyet (Sürücü Belgesi) Randevusu Nasıl Alınır - Bilgi Müzesi
arama

Ehliyet (Sürücü Belgesi) Randevusu Nasıl Alınır

2017 yılından beri ehliyet yenileme sistemine geçilmesi ehliyet yenilemek isteyen vatandaşların merak ettiği soruların ortaya çıkmasına neden oldu. Özellikle eski olan ehliyetlerinizi yenilemek istediğiniz zaman Ehliyet randevu sistemi üzerinden sizlerde randevu alarak ehliyetinizi kısa süre içerisinde alma fırsatını yakalamış olacaksınız.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

2017 yılından beri ehliyet yenileme sistemine geçilmesi ehliyet yenilemek isteyen vatandaşların merak ettiği soruların ortaya çıkmasına neden oldu. Özellikle eski olan ehliyetlerinizi yenilemek istediğiniz zaman Ehliyet randevu sistemi üzerinden sizlerde randevu alarak ehliyetinizi kısa süre içerisinde alma fırsatını yakalamış olacaksınız.

Ehliyet randevu sistemine nasıl giriş yapılır?

İnternetin bizlere sunduğu hizmetler arasında Ehliyet randevu hizmeti de gelmektedir. İçişleri Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Nüfus ve Vatandaşlı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından alınacak olan randevu ile birlikte sizlerde yeni ehliyetlerinizi alma şansını yakalamış olacaksınız. Bunun için tek yapmanız gereken “randevu.nvi.gov.tr” adresine giriş yaptıktan sonra buradan ne yapmak istediğinizi seçmek olacaktır. Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan bölüm içerisinde “ Randevu al “ ve “ Randevu Durumu Görüntüle “ seçenekleri karşınıza çıkmaktadır. Bu yüzden bu bölüm içerisinde “Randevu al” bölümüne tıkladıktan hemen sonra sizlere 3 farklı seçenek sunulacaktır. Bun seçenekler arasında yenilemek istediğiniz bölüme giriş yapmanız gerekmektedir.

“ T.C Kimlik kartı “ randevusunu, “ Sürücü Belgesi “ randevusunu ve “ Pasaport “ yenileme randevusunu bu sistem üzerinden başvurarak sizlerde alma şansını yakalamış olacaksınız. Özellikle Ehliyet randevusu almak istediğiniz için “ Sürücü Belgesi “ randevusu al butonuna tıkladıktan hemen sonra karşınıza çıkan bölüm içerisinde sizlere bu konuda bir uyarı mesajı gelecektir. Uyarı mesajı içerisinde yazan bilginin özetini sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Karşınıza çıkan mesaj içerisinde “ Yenilemek istediğiniz belgeler için ödemek zorunda olduğunuz ücretlerin ödemesini yine aynı sistem üzerinden yapmanız gerektiği belirtilmiştir.

2 Nisan 2018 tarihinden itibaren bu sisteme geçildiğini sizlere belirtmek istiyoruz. yani sistemden randevu almak istediğiniz zaman öncelikli olarak ödemeniz gereken tutarı sizleri yönlendireceği adres üzerinden yaparak kısa yoldan sizlerde randevu alma işlemine başlayabilirsiniz. Eğer ödemenizi yaptıysanız çıkan menünün sol alt köşesinde bulunan “ Yukarıdaki metni okudum “ seçeneğine tıkladıktan sonra “Tamam “ seçeneğine basarak sizlerde işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Randevu alma işlemine giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan 3 farklı menü seçeneği bulunmaktadır. Bunlar arasında başvuru türü olarak, Kendi adınızı veya ailesi randevusu olarak alma seçenekleri mevcut olarak bulunmaktadır. Buradan nasıl bir işlem yapacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Sonrasında ise yaşadığınız şehir bölümünden, yaşadığınız şehir seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Son olarak ise karşımıza çıkan müdürlük içerisinde hangi bölgeden almak istediğiniz seçmeniz gerekmektedir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra karşınıza yeni bir menü açılacak ve menü içerisinde T.C kimlik numaranızı girmeniz istenecektir. Sonrasında ise Ad ve Soyadı bilgilerinizi girdikten hemen sonra sizlere özel olarak oluşturulan Güvenlik kodunu doğru bir şekilde girdikten hemen sonra Ehliyet randevu işlemlerinizi başarılı bir şekilde yapmak için devam seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.