EBA Kursa Giriş Nasıl Yapılır - Bilgi Müzesi
arama

EBA Kursa Giriş Nasıl Yapılır

Açılımı Eğitim Bilişim Ağı olan EBA kurs, sınav cenneti olan ülkemizdeki; TEOG ve üniversite giriş sınavında yüksek bir başarı yakalanması için açılmış olan bir sosyal platform olma özelliğine sahiptir.
 • paylaş
 • paylaş
 • admin admin
 • 1
  Loading...

Açılımı Eğitim Bilişim Ağı olan EBA kurs, sınav cenneti olan ülkemizdeki; TEOG ve üniversite giriş sınavında yüksek bir başarı yakalanması için açılmış olan bir sosyal platform olma özelliğine sahiptir. Henüz yeni yeni oturmaya başlayan EBA platformu verimli kullanıldığı takdirde, öğrencilerimiz için devasa kaynak olma potansiyeli taşıyan geniş bir oluşumdur.

EBA Kurs Büyük Bir E- Kurs Tabanına Sahiptir

Birçok öğrencinin özel kursa gitme imkânı bulamadığı ülkemizde; Eba e-kurs ile birlikte tüm öğrenciler bu imkana kavuşturularak fırsat eşitliği sağlanmaya çalışılmaktadır.

EBA Kursa Giriş Nasıl Yapılmaktadır?

Bilişim teknolojisinin gelişmesi ile birlikte, önceden sadece üç seçeneğe sahip olan EBA kursa artık:

 • E- Devlet girişi,
 • MEBBİS bilgileri ile giriş
 • Öğrenci bilgileri ile giriş
 • Açık öğretim bilgileri ile giriş
 • EBA KOD ile giriş

gibi imkanlarla giriş yapmakta mevcuttur. Daha çok öğrenci bilgileri ile giriş yapılan EBA kurs için öğrenciler kayıtlı oldukları okuldan da şifre alma imkânına sahiptir.

EBA Kurs’ ta İçerik Paylaşımı Nasıl Yapılmaktadır?

EBA kurs programına giriş yaptıktan sonra, sayfanın sağ alt köşesinde yer alan, ” + ” işaretine tıklayarak; haber, video, görsel, döküman, ses ve dergi gibi paylaşımlarda bulunmanız mümkün olmaktadır. Paylaşımda bulunmanız; hem sizin, hem de EBA kurs platformunu kullanan birçok öğrencinin faydalanmasını sağlamaktadır. Sizler bu platformda ne kadar çok paylaşım yaparsanız, o kadar çok hızlı büyüme sistemine sahip olan bu e- kurs; birçok öğrenci için sınava hazırlıkta en yakın destekçilerden biri olarak görülmektedir.

Bilgilerini güncellemek isteyen EBA kursiyerleri ne yapmalı ?

Sevgili öğretmenlerimiz EBA daki mevcut olan ve güncelliğini yitirmiş bilgilerini; profilim sayfasındaki güncelle seçeneğini kullanarak güncelleme imkânına sahiptirler. Öğretmenler ve öğrenciler ise EBA kurstaki yine aynı şekilde güncelliğini yitirmiş bilgilerini, SINIFLARIM VE GRUPLARIM sayfası aracılığı ile güncelle seçeneğini kullanarak bilgilerini yenileyebilme imkanına sahiptirler. Güncellemesi yapılmayan bilgiler; ilerleyen zamanlarda sisteme girişlerinizde ve yararlanmak isteyeceğiniz konularda, sizleri zor durumda bırakabilmektedir.

EBA kurs ile ilgili merak ettiğiniz A dan Z ye tüm detaylara bu yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.