E Randevu Nedir? - Bilgi Müzesi
arama

E Randevu Nedir?

E randevu merkezi hastane randevu sistemidir. Merkezi hastane randevu sistemi(MHRS) ise hastanelerden online bir şekilde randevu alabileceğiniz bir platformdur.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

E randevu merkezi hastane randevu sistemidir. Merkezi hastane randevu sistemi(MHRS) ise hastanelerden online bir şekilde randevu alabileceğiniz bir platformdur. Bu sistem sayesinde ise hastane sıralarında beklemek zorunda kalmayacaksınız ve de hızlı bir şekilde randevu alma sistemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hastane Randevu Nereden Alınır?

Sağlık Bakanlığı tarafından açılan MHRS sayesinde zaman harcamadan, hızlı bir şekilde dilediğiniz yerden randevu alabilme şansına sahipsiniz. Birçok gelişmiş ülkede de bu şekilde hizmet veren platformlar yer alıyordu. Bizde de Sağlık Bakanlığı ile internet üzerinden pratik bir şekilde randevu alabilirsiniz.

Günümüzde artık insanlar hastanelerde vakit kaybetmek ziyade zamanlarını daha tasarruflu kullanmak istiyorlar. Hal böyle olunca sıra beklemeden muayene olmak ve de zamanımızı boşa harcamamak adına bu tarz alışmalar oldukça yararlı olmaktadır.

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayesinde istediğiniz şehirden, istediğinizden hekimden randevunuzu alabilirsiniz.

İnternetten Hastane Randevu Alma

Yukarıda yer alan link sayesinde internetten online bir şekilde randevu alabilirsiniz. T.C Kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yaparak istediğiniz bölge hekimini seçebiliyorsunuz. Hastane randevu alma sisteminden aynı şekilde iptal etme ve randevu değişikliği yapma şansınız da yer alıyor. Yine yukarıdaki linke tıklayarak girişinizi yapabilir. Gerekli bilgileri girdikten sonra randevu iptal ve de değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Aynı polikliniğe birden fazla randevu alamıyorsunuz. Eğer bir randevunuz varsa randevu bittikten sonra tekrar randevu alabiliyorsunuz. Farklı poliklinik için durum değişiyor. Detayları arayarak da öğrenebilirsiniz.

ALO 182 HASTANE RANDEVU

İnternetten randevu alabileceğiniz gibi aynı zamanda telefon ile de arayarak aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 182’yi; ev, iş ankesör ve cep telefonlarınızdan arayıp randevunuzu alabilirsiniz. Burada randevu alırken şifreye ihtiyaç duymayacaksınız ancak kimlik numaranızı vermeniz gerekmektedir.

Online e randevu sisteminden randevunuzu n iptal ve değişikliğini sağlayabilirsiniz. ALO 182 üzerinden de randevu iptal ve değişikliğini gerçekleştirebilirsiniz.

Hastane randevu yani e randevu sayesinde tüm işlemleriniz basit bir şekilde çözebiliyorsunuz. Hem internetten hem de telefonunuzdan randevu alma işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.