E-Okul Nedir, E-Okul Girişi Nasıl Yapılır - Bilgi Müzesi
arama

E-Okul Nedir, E-Okul Girişi Nasıl Yapılır

  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

E Okul Nedir?

E Okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından işletime konulmuş ve bilişim anlamında ciddi bir ilerleme elde edilmesini sağlamıştır. Evrak üzerinde yapılan ve bilhassa arşivi zor olan birçok işlem e okul üzerinden yapılabilir bir hal kazanmış ve bu sayede iş yükü azalmıştır.

Değişen ve gelişen dünyayla birlikte kadınlarda iş hayatında yer almaya başlamıştır. Dolayısıyla anneler eskisi kadar çocuklarının okuluna giderek durumları hakkında bilgi sahibi olma imkanlarını yitirmişlerdir. E okul sistemi ise böyle bir dönemde adeta ilaç gibi olmuştur. Ebeveynler çocuklarının not durumlarından devamsızlık durumlarına kadar detaylı bilgi sahibi olabilmektedir.

E Okul Girişi Nasıl Yapılır?

E okul girişi yapmak için öncelikle T.C kimlik numarasının ve okul numarasının bilinmesi gerekmektedir. Bunun haricinde e okul cilt no, nüfüs cüzdanı seri no, seri no ve fotoğraf gibi bazı güvenlik soruları sorulmaktadır. Bütün soruların yanıtı doğru şekilde girildiği e okul girişi güvenli bir şekilde sağlanacaktır.

E Okulda Hangi İşlemler Yapılabilir?

E Okul sistemi hem öğretmenler, hem veliler, hem de öğrenciler için çok büyük bir kolaylıktır. E okul sistemi sayesinde öğretmenler not ve devamsızlık girişini sistem üzerinden yapmaktadır ve e okula bilgi girişi yapıldıktan sonra öğrenciler ve veliler kendi e okul sistemlerine giriş yaparak görebilmektedir.

E okul sisteminden yapılabilen işlemlerin başında not bilgisini öğrenebilmek gelmektedir. E okul sistemi sayesinde öğrenciler ve veliler performans notları, proje notları, yazılı sınav notları gibi notları ve ortalamaları öğrenebilmektedir.

E okul sistemi sayesinde devamsızlık bilgisi, devamsızlığın hangi gün yapıldığı, raporlu mu olunduğu, izinli mi olunduğu ya da özürsüz olarak mı devamsızlık yapıldığı gibi tüm bilgiler detaylı olarak öğrenilebilmektedir.

E okul sisteminin en güzel özelliklerinden bir tanesi ise yalnızca mevcut güncel seneye ilişkin değil, geçmiş senelere ilişkin de bilgiler öğrenilebilmektedir. Mesela günümüzde 12. Sınıf öğrencisi 1. Sınıftan itibaren bütün not bilgilerini, devamsızlık bilgilerini, takdir, teşekkür ve onur gibi kazanılan belgelerin tamamını görebilmektedir. Tüm bu özellikleri sayesinde e okul ayın zamanda kıymetli bir arşiv özelliğindedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.