E-Nabız Sağlık Sistemi Kayıt ve Giriş - Bilgi Müzesi
arama

E-Nabız Sağlık Sistemi Kayıt ve Giriş

E-nabız uygulaması, Sağlık Bakanlığı’nın son dönemlerde en çok önem verdiği ve detaylı bir şekilde uygulamaya koyduğu alanlardan biri olmaktadır.
 • paylaş
 • paylaş
 • admin admin
 • 1
  Loading...

E-nabız uygulaması, Sağlık Bakanlığı’nın son dönemlerde en çok önem verdiği ve detaylı bir şekilde uygulamaya koyduğu alanlardan biri olmaktadır. Vatandaşların tüm sağlık bilgilerini, sağlık işlemleri ile ilgili kayıtlarını, tüm sağlık verilerini tek bir yerde toparlayan e-nabız için kayıt olma işlemleri ile faydalı biz hizmet alabilmek mümkün olmaktadır. E-nabız sistemi hakkında, Sağlık Bakanlığı kontrolünde bir sağlık verisi toplama sistemi demek mümkündür. e-devlet sisteminin sağlık odaklı yürüdüğü e-nabız imkanı sayesinde, kendinizle ilgili takibi daha iyi yapabilirsiniz.

E-nabız uygulamasını kullanmak için ister masa üstünden ister mobil uygulama üzerinden giriş yapabilirsiniz. Her an istediğiniz yerde sağlık ile ilgili geçmişinizi görüntüleyebileceğiniz ya da kontrol edebileceğiniz e-nabız mobil uygulamasına da kayıt işlemleri sırasında belirlediğiniz isim ve şifre ile anında giriş yapabilirsiniz.

E-nabız Kayıt

E-nabız sistemine giriş yapabilmek için iki çok kolay yol bulunuyor. İlki, e-nabız uygulamasının kendi web sitesi ya da e-devlet sitesindeki e-nabız butonuna tıklayarak ana sayfaya erişilmesi. E-nabız ana sayfası üzerinden erişim sağladıktan sonra, şifre işleminizi tamamlayarak anında e-devlet şifresi ya da mobil imza ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-nabız giriş işlemlerinin uygulanması için yapılması gereken ikinci seçenek ise aile hekimleri olmaktadır. Aile hekiminize e-nabız’a giriş yapmak için geçici şifre talebinde bulunabilirsiniz. Aile hekiminize vereceğiniz güncel iletişim numarasının sisteme girilmesinin ardından, iki şifre gelecek. Geçici şifreyi aile hekiminize vererek sisteme tanımlattıktan sonra, e-nabız uygulamasını masaüstünden ya da mobil uygulamadan kolaylıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

E-nabız ne işe yarar?

E-nabız uygulaması üzerinden öncelikli olarak sürekli sağlığınızı kontrol edebilirsiniz. En son ne zaman doktora gittiğinizi ve kontrol yaptırdığınızı kontrol ederek randevularınızı yönetebilir, ihtiyacınıza göre yeni randevu oluşturabilirsiniz. E-devlet aynı zamanda doktorlarınıza ulaşma konusunda da online bir kolaylık sağlamaktadır. Tıbbi tetkiklerin de sistem üzerinden verilmesini sağlayan e-nabız sistemi sayesinde zaman kaybı ve tedavi süreci de oldukça hızlı bir şekilde ilerleyecektir. Tedavi sürecinde de dilediğiniz gibi randevularınızı kontrol edebilir ve kendinize uygun seçenekleri ve saatleri yönetebilirsiniz

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Kamil pakkan
  2 sene önce

  Kullanmadigim e posta adresimi degistirmek istiyorum

  26
  yorum beğen
 • Şeref kuzal
  2 sene önce

  Son kesinti7

  30
  yorum beğen
 • Nezehat
  2 sene önce

  Randevu alacam

  30
  yorum beğen
 • Havaana Yılmaz
  3 sene önce

  Enabız.
  şifre nasıl alınır

  34
  yorum beğen
 • izzet
  3 sene önce

  tahlil sonuçlarım çıkmadı

  33
  yorum beğen
 • Özlem
  3 sene önce

  Randevu almak istiyorum

  33
  yorum beğen
  • Eşref
   3 sene önce

   Merhaba ozlem hanım

   28
   yorum beğen