E – Müfredat Giriş Nasıl Yapılır? - Bilgi Müzesi
arama

E – Müfredat Giriş Nasıl Yapılır?

E – Müfredat Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan eğitim ve öğretim işlerinin planlanmasını ve program içeriklerini detaylı bir şekilde belirlemekle görevlendirilen Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığıdır.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

E – Müfredat Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan eğitim ve öğretim işlerinin planlanmasını ve program içeriklerini detaylı bir şekilde belirlemekle görevlendirilen Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığıdır. Bu kurulun asıl görevi ülkemiz için en faydalı olan programları tarafınca belirleyip sürekli güncellenen bir taban ile kullanıcılarına sunmaktır. Güçlü bir proje olan E – Müfredat ilk önce pilot bölge olarak Ankara’ da kullanıma başladıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’ ınca alınan karar ile tüm Türkiye’ de kullanılmaya başlamıştır.

E – Müfredat Giriş Nasıl Yapılır?

E – Müfredat giriş nasıl yapılır sorusuna gelince ise oldukça basit bir şekilde anlatmak gerekirse sadece Milli Eğitim Bakanlığı personellerinin kullanma yetkisi olan E – Müfredat’ ı kullanmak için http://e-mufredat.meb.gov.tr adresine giriş yapmak gerekmektedir. Siteye giriş yapma işlemini tamamladıktan sonra “M.E.B Personel Girişi” başlığının altında bulunmakta olan “MEBBİS bilgilerinizle giriş yapmak için tıklayın” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu ekran üzerinde karşınıza çıkan soruları cevaplandırdığınız taktirde hiçbir sıkıntı yaşamadan sisteme giriş yapma işlemini tamamlamış olacaksınız.

E – Müfredat Yıllık Plan Modülü Nasıl Kullanılır?

Yıllık plan modülü bölümüne girdiğiniz taktirde karşınıza bazı menüler çıkmaktadır. Bu bölümden de “Bakanlık İşlemleri” bölümünün altında bulunan “Bakanlık İş Takvimi” bölümüne girmiş olduğunuz taktirde karşınıza bakanlık ile ilgili birimi ilgilendiren bir bölüm çıkmaktadır. Bu bölümde Orta Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan yıllık çalışma takvimi bilgileri bulunmaktadır.

E – Müfredat ile Zümre Nasıl Oluşturulur?

“Yönetimsel İşlemler” bölümünün altında yer alan “Eğitim Kurumu İşlemleri” kısmının altındaki “Kurul Tanımlama” ekranı sizlere eğitim kurumları tarafından yapılmakta olan zümrelerin (kurulların) tanımlandığı bölüme getirecektir. Bu ekranı kullanma yetkisine sahip olan bazı yöneticiler vardır. Okul zümre başkanları sadece kendi kurumları ile ilgili bölüme giriş yapabilmektedir. İlçe zümre tanımlamaları için “İlçe M.E.M Zümreler ve Sonuçlar” bölümüne girmek gerektiği gibi il zümre tanımlamaları için ise “İl M.E.M Zümreler ve Sonuçlar” bölümüne girmek gerekmektedir. Gerekli seçimlerinizi yaptıktan sonra dönem için geçerli olan zümreler otomatik olarak ekranınıza gelecektir. Önceki dönem işlemlerine ulaşmak istiyorsanız daha önceki yıllara ait olan iş takvimlerini seçebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.