E-Kurs Öğrenci Başvuruları - Bilgi Müzesi
arama

E-Kurs Öğrenci Başvuruları

MEB tarafından online olarak öğrencilere sunulan bir sistemdir e-kurs. Bu sistemde öğrenciler kayıt olduktan sonra hangi konuda bilgi edinmek isterlerse o dersi takip edebiliyor ve istedikleri bilgilere kolayca ulaşabiliyorlar.
 • paylaş
 • paylaş
 • admin admin
 • 1
  Loading...

MEB tarafından online olarak öğrencilere sunulan bir sistemdir e-kurs. Bu sistemde öğrenciler kayıt olduktan sonra hangi konuda bilgi edinmek isterlerse o dersi takip edebiliyor ve istedikleri bilgilere kolayca ulaşabiliyorlar. Kurs girişi için bir takım adımlar vardır. Bu adımlar Eba E- Kurs adı altında online bilgi vermektedir.

E-Kurs Öğrenci Başvuruları

http://odsgm.meb.gov.tr ve eba.gov.tr  üzerinden Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğrenciler ve mezun öğrenciler kayıt işlemlerini yaptırabilirler.

Resmi, özel ve İmam Hatip ortaokullarında, orta öğretimde halen eğitimlerine devam eden öğrenciler, açık öğretim öğrencileri örgün öğretim kurumlarında; mezunlar ise Halk Eğitim Kurumlarında eğitim alabilecekler.

E-Kurs Öğrenci Başvuruları Tarihleri

MEB, öğrenciler ile mezunlar için açılacak destek kurslarına başvurular örgün öğretim kurumları ve halk eğitim merkezlerinde 2 Ekim’e kadar sürecek. Her bir öğrenci, hafta içi günde en çok 2 dersten 4 saate, hafta sonları ise bir günde en çok 5 dersten 8 saate kadar kurs sağlanabilecek. Kurs için herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Kurslar ne Zaman Başlıyor?

1.Dönem: Başlangıç tarihi: Ocak 2018

Bitiş tarihi:  Ekim 2018

 1. Dönem: Başlangıç tarihi: Şubat 2018

Bitiş tarihi: Haziran 2018

 1. Dönem Yaz Kursları: Haziran – Eylül 2018 tarihleri arasında olacaktır

Eba E-Kurs Giriş Nasıl Yapılır?

E- Kurs a girişler farklı şekillerde yapılmaktadır.

 • Özel ve devlet okulu öğretmenler ile devlet okulu öğrencileri okul şifreleri ile giriş yapabilirler
 • Özel okulda okuyan öğrenciler e-okul şifreleri ile giriş yapabilirler
 • Açık öğretim öğrencileri açık öğretim şifreleri ile giriş yapabilirler
 • Devlet okulu öğretmenleri MEBBİS şifreleri ile giriş yapabilirler
 • MEBBİS kayıtlı tüm öğretmenler e-okul şifreleri ile giriş yapabilirler

Eğer e-kurs sayfasında şifreniz yoksa ve adı geçen kurumların şifreleri bulunmuyorsa Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz. EBA e-kurs da içerik paylaşımı yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sayfaya giriş yaptıktan sonra ‘’+’’ butonuna basarak içerik girişi yapabilirsiniz.

Öğretmenler İçin Başvuru

Öğretmenler vermek istedikleri dersi, okulu ve ilçeyi MEBBİS şifreleri ile e-kurs modülünden bildirebilecekler. İhtiyaç göz önünde bulundurularak da atamalar yapılacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.