Duolingo ile Ücretsiz Yabancı Dil Öğrenin - Bilgi Müzesi
arama

Duolingo ile Ücretsiz Yabancı Dil Öğrenin

Bir dil bir insan lafının çok daha geçerli olduğu bu zamanda, online hizmet veren uygulamaların sayısı da artıyor. Dil öğrenmek isteyenlerin kurslara ya da özel derslere çok fazla para yatırmadan, eğlenerek öğrenmesini sağlayan en gözde uygulamalardan bir tanesi de Duolingo.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Bir dil bir insan lafının çok daha geçerli olduğu bu zamanda, online hizmet veren uygulamaların sayısı da artıyor. Dil öğrenmek isteyenlerin kurslara ya da özel derslere çok fazla para yatırmadan, eğlenerek öğrenmesini sağlayan en gözde uygulamalardan bir tanesi de Duolingo. Uzun zamandır dil öğretme konusunda kendini kanıtlayan Duolingo ile kelime bilginizi ve gramer bilginizi geliştirebilirsiniz. Duolingo’nun dil öğrenmeden çok yardımcı olduğu söyleyebilir fakat gerçekçi olarak ana diliniz gibi öğrenmenin sizin elinizde olduğunu belirtmek gerekiyor.

Duolingo dil öğrenme uygulaması üzerinden sadece çok yaygın olan İngilizce değil, daha birçok dili de öğrenmeye başlayabilirsiniz. Duolingo üzerinden kolaylıkla Türkçe, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Fransızca, Portekizce, Çince, Japonca, Rusça, Lehçe, Arapça, Vietnamca, Yunanca, Macarca, Endonezce, Rumence, Flemenkçe (Hollanda), Hintçe, Ukraynaca, Korece ve Çekme öğrenmeye başlayabilirsiniz. Her dil seçeneği için binlerce kelime ve alıştırmayı Duolingo üzerinden bulabilirsiniz.

Duolingo indirme ve kayıt olma

Duolingo dil uygulaması, çok kısa sürede üye sayısını tüm dünyada katlamaya başladı. Dil öğrenme meraklısı ve eğlenceli bir şekilde dilini geliştirmek isteyen tüm kullanıcılar, IOS ya da Android üzerindeki mağazalardan Duolingo uygulamasını indirebilirler. Tamamen online olarak indirilen Duolingo için internete bağlı olmanız gerekiyor. Sonrasında geriye kalan kayıt işlemleriniz oluyor.

Duolingo uygulamasına kayıt olma işlemleri oldukça kolay bir şekilde ilerliyor. Uygulamayı indirip giriş yaptıktan sonra karşınıza ister mail adresi ile ister Facebook bilgileri ile kayıt olabileceğiniz iki seçenek çıkıyor. Facebook üzerinden kayıt ol dediğiniz anda ekstra çaba göstermeden, tüm bilgileriniz Duolingo uygulamasına aktarılmakta ve hesabınız açılmaktadır. Mail il kayıt olmak isterseniz de isim soy isim, mail adresi gibi alanları doldurarak, kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Duolingo alıştırmalar

Duolingo üzeriden öğrenmek istediğiniz dilde, günlük çalışma limiti bulunmaktadır. Verilen her limiti doldurduğunuzda ödül kazanıyorsunuz. Kısa bilgilerin ardından uygulamaya geçtiğiniz alıştırmalarda en fazla 3 hata yapma hakkınız var. Duolingo üzerinde dil öğrenmek için gerekli olan konuşma, yazma, anlama gibi temel alanlarda alıştırma yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman da eski konulara dönmeniz mümkün oluyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.