Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Hastanesi Randevu Alma - Bilgi Müzesi
arama

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Hastanesi Randevu Alma

Avrupa Birliği’nin temel kamu hizmetleri arasında yer alan hastane randevu sistemi 2010 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından pilot bölgelerde denemeye sunulmuş 2012 yılında tüm ülkede Sağlık Bakanlığı bünyesinde yer alan devlet hastanelerinde aktif şekilde kullanılır hale gelmiştir.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Avrupa Birliği’nin temel kamu hizmetleri arasında yer alan hastane randevu sistemi 2010 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından pilot bölgelerde denemeye sunulmuş 2012 yılında tüm ülkede Sağlık Bakanlığı bünyesinde yer alan devlet hastanelerinde aktif şekilde kullanılır hale gelmiştir. MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) adı verilen bu sistem Sağlık Bakanlığı’ndan bağımsız oldukları için üniversite hastanelerini kapsamamaktadır; ancak üniversite hastaneleri de MHRS sonrası kendi randevu sistemlerini geliştirerek vatandaşa hizmet vermeye başlamıştır. Böylece saatlerce sıra bekleme dönemi en azından randevuyla muayene olunabilen poliklinikler için geride kalmıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi de kendi randevu sistemini geliştirmiştir ve bu randevu sistemi sayesinden internetten ve telefon ile kolay bir şekilde randevu alabilirsiniz.

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi Randevu İnternetten Randevu Alma

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi internetten randevu almak için hastanenin web sitesine girerek alt tarafta göreceğiniz Randevu Al butonuna tıklayınız. Kimlik no, cep telefonu numarası ve giriş ekranında göreceğiniz güvenlik kodunu yazdıktan sonra giriş yap butonuna tıklayarak sisteme girebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra alt tarafta poliklinik listesini görebilirsiniz, buradan randevu almak istediğiniz poliklinikten uygunluk durumuna göre istediğiniz tarih ve saati seçerek randevu alabilirsiniz.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi randevu almak için tıklayınız.

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi Randevu İnternetten Randevu Alırken Dikkat Edilecekler

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi internet randevu sistemi yalnızca hafta içi günler 19.00 ile 23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

En geç 15 gün sonrası için randevu alabilirsiniz.

Randevu aldığınızda sisteme giriş yaparken girdiğiniz cep telefonuna bir onay kodu sms olarak gelecektir, bu kodu polikliniğe başvururken yanınızda bulundurunuz.

Üç kez aldığı randevuya gitmeyen vatandaşların randevu sistemine girişi engellenecektir, gidemeyeceğiniz randevuyu randevularım bağlantısına tıklayarak görüntüleyebilir ve iptal edebilirsiniz.

Randevu saatinden en az 30 dakika önce poliklinik sekreterine başvurarak giriş yapmanız gerekmektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi Randevu Telefon ile Randevu Alma

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi telefon ile randevu almak için 0232 432 22 22 numaralı santral numarasını arayarak operatörden istediğiniz polikliniğe bağlanabilir ve kimlik numaranızı girerek uygun zaman için randevu oluşturabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.