Cumhuriyet Üniversitesi ve Araştırma Hastanesi Randevu - Bilgi Müzesi
arama

Cumhuriyet Üniversitesi ve Araştırma Hastanesi Randevu

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, cumhuriyetin ilanının 50. yılı anısına 1973 yılında kurulmuş ve Tıp Fakültesi Hastanesi'nin temelleri 1975 yılında atılmıştır.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, cumhuriyetin ilanının 50. yılı anısına 1973 yılında kurulmuş ve Tıp Fakültesi Hastanesi’nin temelleri 1975 yılında atılmıştır. 1992 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi, hala hizmet vermekte olduğu üniversite kampüsünde bulunan yerleşkeye taşınmıştır ve kapalı alan ve yatak kapasitesi ile ülkemizin en büyük üniversite hastanelerinden biridir.

Avrupa Birliği’nin en temel kamu hizmetlerinden biri olan hastane randevu merkezlerinin ülkemizde hayata geçirilmeye başlamasıyla devlet hastaneleri ve üniversite hastaneleri önceden randevu alınarak muayene olunabilir duruma gelmiştir. Sağlık Bakanlığı’nın 2010 yılında kullanıma sunduğu MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) ile tüm yurttaki devlet hastanelerinden bir gün öncesinden randevu alabilirsiniz; üniversite hastaneleri MHRS kapsamında yer almıyorlar ancak bu hastaneler de kendi bünyelerinde hizmete soktukları randevu sistemleri ile vatandaşa telefon ve internet üzerinden randevu alma hizmeti sunmaktadırlar. Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi de internet ve telefon üzerinden kolay bir şekilde randevu alabileceğiniz hastanelerden biri.

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi İnternetten Randevu Alma

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi internetten randevu almak için bilgisayarınızdan veya akıllı telefonunuzdan hastanenin web sitesine giriş yapınız. Sitenin sağ üst tarafında bulunan kırmızı randevu al butonuna tıklayarak randevu sistemine giriş ekranına yönlendirilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için randevu alınacak kişinin kimlik numarasını girmeniz gerekmektedir; sisteme giriş yaptıktan sonra istenecek iletişim ve kimlik bilgilerini doldurunuz. Daha sonra randevu almak istediğiniz polikliniği, tarihi ve saati seçerek randevu alabilirsiniz. Randevu sistemine giriş ekranında alt tarafta her tarih için, polikliniklerin randevu alınabilirdik durumu yer almaktadır. Buradan dolu randevuları ve alınabilecek randevuları görebilirsiniz. İnternet üzerinden randevu aldıysanız muayeneden yarım saat öncesinde hastanede olmanız ve poliklinik sekreterine randevunuzu onaylatmanız gerekmektedir.

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Telefon ile Randevu Alma

Telefon ile randevu almak için 0346 258 10 10 numaralı hattı arayınız. Kimlik numaranızı tuşlayarak yıldız (*) tuşuna basmanız istenecektir. Sonrasında randevu almak istediğiniz günü seçmeniz istenecektir. Sonraki aşamada randevu almak istediğiniz poliklinik için bir sayı tuşlamanız gerekmektedir. Size söylenen sayılardan randevu almak istediğiniz polikliniği seçerek tuşlayınız. Son olarak randevu almak istediğiniz saat ve sıra numarası size söylenecektir 1’e basarak randevunuzu oluşturabilirsiniz. Telefonla randevu aldıysanız randevunuzdan yarım saat önce hastanede bulunmanız ve poliklinik sekreterine randevunuzu onaylatmanız gerekmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.