Bursa Devlet Hastanesi Randevu Alma - Bilgi Müzesi
arama

Bursa Devlet Hastanesi Randevu Alma

Günümüzde birçok devlet kurumu, uzun kuyruklar oluşmasını engellemek adına randevu sistemleri geliştirmiş durumda. Sağlık Bakanlığı'nın geliştirdiği MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) bu randevu sistemlerinin öncülerinden.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Günümüzde birçok devlet kurumu, uzun kuyruklar oluşmasını engellemek adına randevu sistemleri geliştirmiş durumda. Sağlık Bakanlığı’nın geliştirdiği MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) bu randevu sistemlerinin öncülerinden. Devlet hastanelerinde, vatandaşların saatlerce sıra beklemesinin önüne geçmek için hizmete sunulan bu sistem ile önceden randevu alabilir ve sıra beklemeden muayene olabilirsiniz. Yaklaşık sekiz yıldır hizmette olan MHRS ile şu an vatandaşlar devlet hastanelerinin herhangi bir polikliniğinden ve istediği hekimden kolayca randevu alabiliyor.

Tophane’de bulunan ana binası, Osmangazi Ek Hizmet Binası, Kızılay Polikliniği ve Hürriyet Polikliniği ile Bursa Devlet Hastanesi de MHRS ile randevu alabileceğiniz devlet hastanelerinden birisi. Bilgisayarınız veya akıllı telefonunuzu kullanarak internetten veya telefon üzerinden Bursa Devlet Hastanesi için randevu almak oldukça kolay.

Bursa Devlet Hastanesi İnternetten Randevu Alma

Bursa Devlet Hastanesi için internetten randevu almak için MHRS web sitesinde sağ üstte görebileceğiniz kırmızı Randevu Al butonuna tıklayarak kimlik numaranız ve oluşturduğunuz şifre ile giriş yapmanız gerekiyor. Sisteme girdikten sonra il, ilçe, hastane ve poliklinik seçeneklerini göreceksiniz. Buradan Bursa’yı ve hastane için de Bursa Devlet Hastanesi’ni seçiniz. Randevu almak istediğiniz polikliniği de seçtiğinizde bu poliklinikteki doktorlar sıralanacaktır; istediğiniz doktora tıkladığınızda doktorun randevu alınabilir zaman dilimi tablo olarak karşınıza çıkacak; buradan randevu almak istediğiniz zamanı seçerek randevu oluşturabilirsiniz.

Bursa Devlet Hastanesi’nden randevu almak için tıklayınız.

MHRS Nasıl Üye Olunur

İlk kez MHRS ile randevu alacaksanız sisteme üye olmanız gerekiyor. MHRS web sitesinde randevu ekranında bulunan E-devlet ile giriş seçeneğine tıklayıp e-devlet bilgilerinizi girerek üyelik oluşturabilirsiniz. Üye Ol bağlantısına tıkladığınızda da istenecek iletişim ve kimlik bilgilerinizi doldurarak üye olabilirsiniz.

MHRS üye olmak için tıklayınız.

Bursa Devlet Hastanesi Telefon ile Randevu Alma

MHRS telefon hattı ALO 182’yi tuşlayarak Bursa Devlet Hastanesi’nden kolayca randevu alabilirsiniz. Alo 182’yi aradığınızda canlı bir operatör cevaplayacaktır; kimlik numaranızı tuşladığınızda operatör bilgilerinize ulaşır. Bursa Devlet Hastanesi ve randevu almak istediğiniz polikliniği operatöre söyleyiniz. Özellikle istediğiniz bir doktor varsa operatöre söyleyiniz. Operatör bu bilgilerle randevu alabileceğiniz en yakın tarihi size belirtir; istediğiniz tarihi seçerek randevu oluşturabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.