Birevim İle Ev Sahibi Olma Fırsatı - Bilgi Müzesi
arama

Birevim İle Ev Sahibi Olma Fırsatı

Birevim; ev, arsa, iş yeri gibi gayrimenkullerin Türkiye şartlarında en uygun şekilde alınmasını sağlamaktadır. Ev sahibi olmak isteyen kişiler; Birevim’in kendine özgü tasarruf yöntemlerini kullanarak almak istedikleri eve faiz, vade farkı, evin maliyetini artıran kira ödemesi ya da başka başka farklar ödemeden sahip olurlar.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Birevim; ev, arsa, iş yeri gibi gayrimenkullerin Türkiye şartlarında en uygun şekilde alınmasını sağlamaktadır. Ev sahibi olmak isteyen kişiler; Birevim’in kendine özgü tasarruf yöntemlerini kullanarak almak istedikleri eve faiz, vade farkı, evin maliyetini artıran kira ödemesi ya da başka başka farklar ödemeden sahip olurlar. Birevim ile Türkiye’nin her yerinden isteyen herkes beğendiği satılık herhangi bir gayrimenkulü alabilmektedir. Bu sayede istenilen ödeme koşullarında ev sahibi olam ihtimaliniz artar. Birevim yöntemleriyle alt, orta veya yüksek gelir grubunda bulunan kişilerin tamamı avantajlı bir şekilde gayrimenkul sahibi olurlar. En çokta bu durum orta gelirli kesim için umut vadeden bir fırsattır. Birevim’de ev almak isteyen kişinin ödeme durumuna göre seçenekler sunulur. Yani kesenize göre seçenekler fazlasıyla mevcuttur. İsteyen hiç peşinat vermeden ev sahibi olabilir. Ev almak isteyen kişiler aylık ödeyecekleri taksitleri kendileri belirleyebilirler. Ödemelerinizi kendiniz planlamanız size de cazip gelmiyor mu?

Birevim gayrimenkul sahibi olmak isteyenlere Türkiye’de ve Dünya’da bir ilk olarak çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bunların başında iki farklı yöntem gelmektedir; Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi ve Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi. Bu yöntemleri etkin bir şekilde kullanan kişiler kolaylıkla gayrimenkul sahibi olabilirler. Birevim; gayrimenkul sahibi olmak isteyenlere ek maliyet getiren kira ödemesi gibi uygulamaları kaldırmıştır. Taksitli ev alma yöntemlerinde genellikle en fazla 120 ay taksit seçeneği sunulurken, gayrimenkul sahibi olmak isteyenler Birevim’de 20 kişilikten 480 kişiliğe kadar tasarruf programlarına dahil olabilir. Birevim’de diğer taksitli ev alma yollarına göre gayrimenkul sahibi olmak isteyen kişilerin borcu olması gerekenden daha erken biter.

Kimler ev sahibi olabilir?
Birevim, müşterilerinde sınırlamaya gitmemektedir. Yani ayrım yapılmaksızın herkes başvuru yapabilir. Ev sahibi olmak isteyen herkes Birevim’in tasarruf yöntemlerini kullanarak ev sahibi olabilir. Kişilerin aylık geliri; düşük, orta ya da yüksek olabilir. Bunun bir önemi yoktur. Ev sahibi olmak isteyen herkes evini Birevim ile Türkiye şartlarında en uygun şekilde almış olur. Amaç; herkes bir ev sahibi olsun diye..

Bir evim ile..
Birevim’in müşterilerine sunmuş olduğu tasarruf yöntemleri ile ev başta olmak üzere, iş yeri ve arsa gibi gayrimenkuller alınabilmektedir. Ayrıca Birevim’in alt markası olan Birarabam ile faiz ve fark ödemeden istediğiniz arabanın sahibi olabilirsiniz.

Birevim ile ev sahibi nasıl olunur?
Birevim ile ev sahibi olmak isteyen kişiler, tasarrufa dayalı, tamamen faizsiz, hiç fark ödemeden ev sahibi olurlar. Birevim, ev sahibi olmak isteyen kişilere 4 farklı tasarruf modeli sunar. Bunlar;Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi, SıraSıra Tespitli Tasarruf Yöntemi Versiyon 2, Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi ve Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemdir. Bu yöntemlerin detaylarını ve örnek ödeme tablolarını Birevim.com adresinde EV ALMA YÖNTEMLERİ başlığı altında bulabilirsiniz.

En çok kaç tasit seçeneği var?
Birevim’de 20,40,60, 80, 120, 240, 360 veya 480 kişilik tasarruf programlarına dahil olarak aylık ödemek istediğiniz taksitleri kendiniz belirleyebilirsiniz. Sizin istekleriniz bu koşullarda önemlidir.

Taksit miktarlarının belirlenmesi nasıl oluyor?
Birevim’in sunmuş olduğu tasarruf yöntemleri tamamen faizsiz olduğu için almak istediğiniz evin değerini 20 kişilikten başlayıp 480 kişilik tasarruf programlarından birine bölebilirsiniz. Böylelikle aylık ödeyeceğiniz taksitler ortaya çıkmış olur.

Ev sahibi olmamız ne kadar sürüyor?
Birevim; ev sahibi olmak isteyenlere tasarrufa dayalı faizsiz, özgün ve benzersiz ev alma modeli sunmaktadır. Bu modeller arasından Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi, Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi Versiyon 2 ve Konut Değer Endeksli Tasarruf Yönteminde müşterilerin evlerini teslim alacağı tarih noter huzurunda gerçekleşen sıra tespitiyle belirlenmektedir. Sıra tespitiyle ilgili daha detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıdan “Sıra tespiti nedir, nasıl yapılır?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Birevim’in uygulamış olduğu bir diğer yöntem olan Serbest Planlı Tasarruf Yönteminde ise müşterilerin almak istedikleri eve yapacakları ödemeler neticesinde sıralama yapılmadan kesin teslim tarihi belirlenmektedir.

Taksit ödemeleri ne zaman başlar?
Taksit ödemeleri Birevim’e başvuru yaptığınız andan itibaren başlamaktadır. Seçtiğiniz tasarruf yöntemi ve belirlediğiniz ödeme planına göre almak istediğiniz evin teslim tarihi ve teslim aralığı belirlenmektedir. Ev almanızda bu durum oldukça etkilidir. Belirlenen bu tarihte evinize taşınır, kalan taksitlerinizi ise kendi evinizde ödemeye devam edersiniz. Bir süre kira öder bi durum söz konusu olacaktır.

Güvenilir olunduğuna; Birevim, güvenilirlik ilkesiyle hareket etmenin en büyük kazanç olduğuna inanır. Karşılıklı sağlanan güven neticesinde ev sahibi olmak bu kadar kolay…Bu inançla hakların korumasına yönelik müşterilerine teminat yöntemleri sunar. Bu güvence yöntemleri aşağıdaki gibidir.

  • Birevim, evini teslim alan her müşterisinin evine diğer müşterilerinin hakkını korumaya yönelik satılamaz kaydı koyar. Ev müşterinin adınadır; ancak borcu bitene kadar satamamaktadır. Birevim diğer müşterilerinin haklarını ipotek teminat yöntemiyle garanti altına almış olur.
  • İsteyen müşterilerine katılım bankalarından verilmek üzere teminat mektubu vermektedir.
  • İsteyen müşterilerine haklarını korumaya yönelik teminat senedi vermektedir.
  • Müşteri ile Birevim arasında yapılan sözleşme içeriğinde müşterinin tüm hakları belirtilmektedir. Yapılan bu sözleşmeyle müşterinin tüm hakları güvence altına alınmış olmaktadır.

Oldukça önemli konulardan bir diğeri ise faiz durumunun fıkhi açıdan uygun olup olmadığıdır. Bu konuda da oldukça hassas olan birevim,. uygulamış olduğu ev alma modeli, müşterilerine sunmadan önce alan uzmanlarıyla görüşerek konuyu detaylarıyla irdeleyip, iyi niyet ve özveri çerçevesinde fıkhi açıdan uygun olan şekliyle kullanır.

Birevim den ev sahibi olmanız için oldukça avantajlı bu fırsatı iyi değerlendirmeniz ve aklınızda soru işareti kalmaması adına iyi araştırma yapmanız ve tercih edeceğiniz ödeme koşullarından en uygun olanını seçmeniz sizin için en iyisi olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.