Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu Alma - Bilgi Müzesi
arama

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu Alma

Ülkemizde 2010 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sokulan MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) ile hastanelerden önceden randevu alma devri başlamış ve uzun süreler sıra beklemenin önüne geçilmeye başlanmıştır.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Ülkemizde 2010 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sokulan MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) ile hastanelerden önceden randevu alma devri başlamış ve uzun süreler sıra beklemenin önüne geçilmeye başlanmıştır. Avrupa Birliği’nin temel kamu projelerinden olan bu randevu sistemi 2012 yılından itibaren tüm Türkiye’de kullanılıyor. Muayene olmak istediğiniz devlet hastanesinden 24 saat öncesine kadar randevu alabilir ve saatlerce sıra beklemeden randevu olabilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde bazı poliklinikler için yakın bir zamana boş bir randevu bulmak çok zor olsa da yine de randevu sistemi ile randevu almak ve muayeneden yalnızca 15 dakika önce hastaneye gitmek oldukça cazip.

Bağcılar Merkez Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerinden bulunan Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi de MHRS ile randevu alabileceğiniz devlet hastanelerinden. Telefon veya internet üzerinden Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin polikliniklerinden randevu alabilir ve sıra beklemeden muayene olabilirsiniz.

MHRS’ye Nasıl Üye Olunur?

Hastaneden randevu almak için tarayıcınızdan web sitelerine giriş yaparak sağ üstte göreceğiniz kırmızı RANDEVU AL butonuna tıklayınız. Buraya tıkladığınızda giriş ekranına yönlendirileceksiniz; daha önce hiç randevu almamış vatandaşlar sisteme üye olmak zorunda. İki şekilde sisteme üye olabilirsiniz; giriş ekranında Giriş butonunun altında yer alan e-devlet ile giriş bağlantısına tıklayıp kimlik no ve e-devlet şifrenizi girdiğinizde e-devlet bilgilerinizi MHRS ye kopyalanır ve bu bilgilerle sisteme üye olabilirsiniz. Ya da e-devlet ile giriş yazısının altında yer alan Üye ol bağlantısına tıklayıp yeni üyelik oluşturmanız gerekiyor. Üyelik oluştururken sizden iletişim ve kimlik bilgileriniz istenir, bunları doğru bir şekilde doldurarak sisteme üye olabilirsiniz.

Randevu almak için tıklayınız.

Bağcılar Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İnternetten Randevu Alma

Üyelik işlemini de tamamladıktan sonra kimlik no ve oluşturduğunuz şifreyi giriş ekranına yazarak sisteme giriş yapınız. Giriş yaptığınızda randevu ekranı karşınız çıkacak; buradan il olarak İstanbul’u hastane kısmından da Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni poliklinik bölümünden de de randevu almak istediğiniz polikliniği seçiniz. Bu poliklinikte çalışan doktorlar listelenecektir; randevu almak istediğiniz doktorun ismine tıkladığınızda doktorun randevu alınabilecek tarih ve saatleri görünür buradan istediğinizi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Telefon ile Randevu Alma

MHRS telefon hattı ALO 182’yi arayarak da kolayca randevu alabilirsiniz. ALO 182’yi tuşlayıp kimlik numaranızı giriniz. Cevaplayan operatöre Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve randevu almak istediğiniz poliklinik ve istediğiniz bir doktor varsa ismini söyleyiniz. Operatör uygun tarihleri söyleyecektir; seçiminizi yaparak randevu oluşturabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.