Araç Randevusu Nasıl Alınır? - Bilgi Müzesi
arama

Araç Randevusu Nasıl Alınır?

Her yıl binlerce sürücü araçlarının muayenesinin olmaması sebebiyle trafik cezalarıyla karşılaşıyorlar. Sürücüler farkında olmasa da muayenesiz araçlar aslında trafik için tehdit oluşturuyor.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Her yıl binlerce sürücü araçlarının muayenesinin olmaması sebebiyle trafik cezalarıyla karşılaşıyorlar. Sürücüler farkında olmasa da muayenesiz araçlar aslında trafik için tehdit oluşturuyor. Muayene işlemi Tüvtürk Muayene İstasyonlarında yapılıyor ve muayeneye gitmeden önce randevu oluşturmanız gerekiyor. Randevunuza gitmeden önce de geçmişten trafik cezanız veya vergi borcunuz varsa ödemeniz gerekmektedir aksi taktirde aracınızın muayenesi yapılmayacaktır.

Araç Randevusu Nasıl Alınır

Araç muayenesi için kolayca randevu alabilirsiniz. Tüvtürk.com.tr web sitesi üzerinden veya Tüvtürk iletişim hattı 0850 222 88 88 üzerinden bilgilerinizi girerek istediğiniz şehir-istasyon, tarih ve zamana randevu alabilirsiniz. Tüvtürk web sitesinde ücretsiz randevu al bölümüne tıklayıp aracınıza ait plaka no ruhsat seri no ve ikamet ettiğiniz şehri girerek istediğiniz gün ve saate uygun olduğu taktirde randevu alabilirsiniz. Büyük şehirlerde birden çok muayene istasyonu hizmet vermektedir; size yakın istasyondan randevu alabilirsiniz. Randevu bilgilerinde değişiklik yapmak isterseniz yine Tuvturk.com.tr’den randevu aldığınız bölümden tarih, saat veya istasyon değişikliği yapabilirsiniz.

Araç randevusu almak için tıklayınız.

Randevu Almak Ücretli mi?

Tüvtürk üzerinden randevu alırken kesinlikle herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Tüvtürk.com.tr ve Tüvtürk telefon hattı 0850 222 88 88 üzerinden ücretsiz randevu alabilirsiniz. Bunun dışında randevu için ücret talep eden platformlardan kesinlikle randevu almayınız. Yoğun muayene dönemlerinde Tüvtürk ile anlaşmalı olduğunu iddia eden bazı web siteleri veya çağrı merkezleri randevu işlemini ücret karşılığında yaptıklarını belirterek vatandaşları dolandırmaktadır. Tüvtürk bu konuyla alakalı vatandaşları uyaran bir açıklama yayınladı ve randevu alma işleminin kesinlikle ücretsiz olarak yapıldığını bir kez daha hatırlattı.

Muayene için Gerekli Evraklar Nelerdir

-Muayene sırasında araç ruhsatı (Trafik Tescil Belgesi ve Motorlu Araç Trafik Belgesi) kesinlikle yanınızda olmalıdır.

-Satış sonrası Noter ‘in Tescil Belgesi yerine verdiği EK-44 Araç Tesciline İlişkin Geçici Belge yanınızda olmalıdır ve geçerlilik tarihinin geçmemesine dikkat ediniz.

-Trafik sigortanız yanınızda olmalıdır ve sigortanın tarihinin geçmediğinden emin olunuz.

-Araç size ait değilse kimlik numaranızın yazılı olduğu kimlik belgeniz yanınızda olmalıdır.

-LPG’li araçlar için tadilat sonrası LPG/CNG Gaz Sızdırmazlık Rapor ve Montaj Tespit Raporu yanınızda olmalıdır.

-LPG tankının üzerindeki bilgi etiketi okunur olmalıdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.