Apple Randevu Alma - Bilgi Müzesi
arama

Apple Randevu Alma

Apple markalı bir telefon, bilgisayar, tablet veya herhangi bir elektronik cihaz kullanıcıysanız teknik destek alabileceğiniz en iyi adres bir Apple Store.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Apple markalı bir telefon, bilgisayar, tablet veya herhangi bir elektronik cihaz kullanıcıysanız teknik destek alabileceğiniz en iyi adres bir Apple Store. Apple müşteri hatası olarak görülmeyen sorunlarda cihazınızı yenisi ile değiştiriyor ve aynı sorunla tekrar karşılaşmanızın önüne geçiyor; değişim yapılmasa bile diğer teknik servislere kıyasla çok daha hızlı bir tamirat süresiyle cihazınızı geri alabiliyorsunuz. Ayrıca, Apple Store’dan destek aldığınızda tamirat sürecinde orijinal dışında bir yedek parçanın kullanılmadığından da emin oluyorsunuz. Peki Apple Store randevu işlemi nasıl yapılıyor?

İnternetten Apple Randevusu Alma

Tarayıcınızdan www.apple.com/tr/retail/geniusbar/ web sitesine giriş yaptığınızda destek sayfasına ulaşırsınız. Mağazaya gitmeden telefon ile veya online destek de alabileceğiniz bu sayfanın alt kısmında bulunan donanımla ilgili yardım alın butonuna tıklayıp açılan sayfadan destek almak istediğiniz Apple cihazını seçin, daha sonra “Onarımlar ve Fiziksel Hasar” seçeneğini seçin ve ‘Konu Başlığı Listede Yok’ seçeneğine tıklayın. Sorununuzu açıklayın kısmına randevu yazıp devam butonuna tıklayın. Açılan sayfada en altta yer alan Genius Bar Rezervasyonu Yaptırın‘a tıklayın. Daha sonra Apple hesabınız ile giriş yapmanız istenecek; bilgilerinizi girdikten sonra size en yakın Apple Store harita üzerinde görüntülenecektir; sol taraftaki ‘Uygunluk’ kısmına tıklayarak seçtiğiniz mağazadaki randevu alınabilir tarih ve saatleri görüntüleyebilirsiniz. Türkiye’de hizmet veren iki Apple Store bulunmaktadır; bunlar İstanbul’da bulunan Zorlu Center ve Akasya AVM’de yer alan mağazalar.

Apple İnternetten Randevu Almak İçin Tıklayınız.

Apple Randevu Alma İpuçları

Apple’dan randevu almak çok zor çünkü bütün tarih ve saatler neredeyse hemen doluyor. Teknoloji sitelerinde randevu alabilmek için birkaç taktik yer alıyor ve bunları deneyerek boş bir zaman dilimi yakalayabilirsiniz. Bahsedilen taktikler şunlar;

Gece 12’de Randevu Alın

Gece yarısı 12’de siteye giriş yaparak yeni eklenmiş randevuları alabilirsiniz. Sistemde boş randevuları bulma ihtimaliniz gece 12’de daha yüksek ancak gece yarısında bile birkaç dakika içinde bütün randevular doluyor bu yüzden elinizi çabuk tutmanız gerekiyor.

İnternet Üzerinden Randevu Satanlar

Kulağa komik gelse de bazı kişiler Apple Store’lardan randevu alıyor ve randevu bulamayan çaresiz kişilere satıyor. Bu işi düzenli para kazanmak için kullanarak sürekli randevuları dolduran kişilerin yanında aldığı randevuya gidemeyecek kişiler de internet üzerinde bazı forumlarda bu randevuları devrediyor.

Farklı Bilgisayarlarla Giriş Yapın

Aynı anda birden çok bilgisayardan sisteme giriş yaparak randevu bulma ihtimalinin arttırıldığı da bu taktiklerden biri. Hatta bu bilgisayarlardan birinin farklı bir konumdan sisteme giriş yapması ihtimali daha da arttırıyor.

Ancak gece yarısı randevu almak ve farklı bilgisayarları kullanmak her zaman sonuç veren garanti yollar değil. Sık sık kontrol ederek boş bir randevu bulmayı denemelisiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.