Aleyna Tilki Kimdir - Bilgi Müzesi
arama

Aleyna Tilki Kimdir

2000 yılında dünyaya gelen Aleyna Tilki aslen Konyalıdır. Şuanda halen lise öğrencisi olan Aleyna Tilki 1,65 boyunda ve 48 kilodadır.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

2000 yılında dünyaya gelen Aleyna Tilki aslen Konyalıdır. Şuanda halen lise öğrencisi olan Aleyna Tilki 1,65 boyunda ve 48 kilodadır.

Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında Gesi Bağları’nı söyleyerek hafızalara kazınan Aleyna Tilki Cevapsız Çınlama şarkısı ile popüler olmuştur. Annesi Trabzonun of ilçesinde doğan annesinin aleynayı müzik yapmaya başlamasından sonra her zaman destekleklediğini belirten ünlü şarkıcı, Bir televizyon programında verdiği röportajda psikoloji okumak istediğini söyleyen Aleyna Tilki Konservatuar girmek gibi bir düşüncesi olmadığını ve kişisel gelişim felsefe kitabı yazmak isteiğini ifade etti.

Yetenek Sizsiniz yarışmasıyla ünlenen Aleyna Tilki sesiyle herkesi etkilemeyi başardı.

Yaşına rağmen milyonları deviren Aleyna Tilki her geçen gün rekorunu da geliştiriyor. Neredeyse günde bir milyonluk bir ortalama ile Youtube’un enlerine giren Tilki’nin bundan sonraki performansı da merak ediliyor. Yurt dışı turnelerinde de bulunan aleyna tilki yurt çapındada yaptığı konserler ile de oldukça adından söz ettiriyor. Fakat bu turnelerde silahlı çatışmalar da yaşanıyor. Aman dikkat!

Emrah Karaduman ve Aleyna Tilki nasıl tanıştı?

Emrah Karaduman, Aleyna Tilki’yi ilk olarak Yetenek Sizsiniz adlı yarışma programında gördüğünü ve o dönemde tamamlamak üzere olduğu “Toz Duman” adlı projesine dahil olmak isteyip istemediğini sorduğunu ifade etti. Aleyna Tilki’nin zamanlama nedeniyle o projeye dahil olamadığını söyleyen Emrah Karaduman “kısmet bu projeymiş” diyerek böylesinin daha hayırlı olduğunu belirtti. Aynı zaman da sevili de olan ikili ara ara dedikodu kulislerine malzeme de olsalar yine de iyi bir ikili olup iyi iş çıkardıkları ortada.

SELDA BAĞCAN HAYRANI

Aleyna Tilki, “Selda Bağcan hayranıyım. Küçüklükten beri onu dinliyorum. Düet yaparsam eğer Selda Bağcan’la yaparım” diyor. Yetenek sizsiniz de de gesi bağlarını söyleyen aleyna ses tonu rengi sebebiyle de umarız bu şarkıyla da gündeme gelir.

‘Kötü örnek olduğu’ şeklindeki eleştirileri de ciddiye almadığını belirten Aleyna Tilki, “Makyaj bile yapmıyorum. Giyimim yaşıma uygun. Hatta ben yaşımdan küçük giyiniyorum. Benim yaşımdaki insanlar benden daha çok büyük giyiniyorlar. İnsanlar beni 16 yaşında bile görmüyorlar” ifadelerini kullandı.

Aleyna Tilki 18 yaşında..

Geçtiğimiz günlerde görkemli bir partiyle 18. Yaşını kutlayan Aleyna Tilki artık gece kulüplerinde barlarda da şarkı söyleyebilecek. Bir dönem yaşının 18’den küçük olması sebebiyle gece kulüplerde ve barda sahne almasına izin verdikleri için ailesi çok fazla eleştiriye de maruz kalmışlardı.

Birde kız kardeşi olan Aleyna tilkinin askeriyede memur olan babası ile kız öğrenci yurdu işletmesi yapan annesi geçtiğimiz Günlerde boşanmışlardı. Ailesinin kendine uyguladığı gibi o da anne ve babsının verdiği bu karar saygı duyan genç popçunun konserlerine ailesinin sıklıkla birlikte katılmaları güzel bir davranış biçimi.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.