Aile Hekimi Randevu Alma - Bilgi Müzesi
arama

Aile Hekimi Randevu Alma

İkamet ettiğiniz bölgede size en yakın Aile Sağlığı Merkezi'nde bir hekim Sağlık Bakanlığı tarafından aile hekiminiz olarak atanmaktadır. Eğer mevcut bir aile hekiminiz bulunmuyorsa en yakın Aile Sağlığı Merkezi'ne gidip bir dilekçe doldurabilirsiniz.
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

İkamet ettiğiniz bölgede size en yakın Aile Sağlığı Merkezi’nde bir hekim Sağlık Bakanlığı tarafından aile hekiminiz olarak atanmaktadır. Eğer mevcut bir aile hekiminiz bulunmuyorsa en yakın Aile Sağlığı Merkezi’ne gidip bir dilekçe doldurabilirsiniz. İkamet değiştirdiğinizde veya aile hekiminizden memnun değilseniz yine bir dilekçe ile aile hekiminizi değiştirmeniz mümkün. Ancak en az üç ay aile hekiminizi değiştirmeniz mümkün değil. Aile hekiminiz var mı bilmiyorsanız veya kim olduğunu öğrenmek istiyorsanız aile hekim bilgisi adresinden sorgulama yapabilirsiniz. Muayene için aile hekiminize gidecekseniz sıra beklememek için önceden randevu almanız mümkün. Randevu işlemini internet üzerinden ve telefonla yapabilirsiniz.

Aile Hekimi İnternetten Randevu Alma

Sağlık Bakanlığı randevu sistemi MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden ailne hekiminiz için randevu alabilirsiniz. Randevu almak için https://hastanerandevu.gov.tr web sitesine girip sağ tarafta bulunan randevu al butona tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz. MHRS üzerinden daha önce randevu almamışsanız veya kaydınız bulunmuyorsa e-devlet bilgilerinizle giriş yapabilir veya üye ol butonuna tıklayıp istenen iletişim ve kimlik bilgilerinizi girerek sisteme üye olabilirsiniz.

Üye olma işlemini tamamladıktan sonra kimlik numaranız ve belirlediğiniz şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme girdikten sonra alt tarafta bulunan aile hekiminden randevu al butonuna tıkladığınızda aile hekiminizin uygun tarih ve saatleri ekranda görüntülenecek; buradan size uygun tarih ve saati seçerek randevuyu kaydet bağlantısına tıklayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Aile Hekimi Telefonla Randevu Alma

Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulan ALO 182’yi cep veya sabit telefondan arayarak telefon üzerinden de aile hekiminizden randevu alabilirsiniz. ALO 182’yi aradığınızda kimlik numaranızı tuşlamanız istenecektir; daha sonra cevaplayacak operatöre aile hekiminizden randevu almak istediğinizi belirttiğinizde hekimin uygun olduğu ve sizin randevu almak istediğiniz tarih ve saate randevunuzu oluşturacaktır.

Aile Hekimi Randevu İptal Etme

İnternetten veya telefon ile aile hekiminizden aldığınız randevuyu iptal edebilirsiniz. Randevunuzdan 60 dakika öncesine kadar internet üzerinden sisteme giriş yaparak geçmiş randevularınızı görüntüleyebilir ve gidemeyeceğiniz randevuyu iptal edebilirsiniz. Yine ALO 182’yi arayarak aldığınız randevuları öğrenebilir ve gidemeyeceğiniz randevuyu iptal edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.