Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Kayıt Yenileme İşlemleri - Bilgi Müzesi
arama

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Kayıt Yenileme İşlemleri

  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • 1
    Loading...

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF)

AÖF girişi yapmak için öncelikle yapmanız gereken AÖF sınav giriş belgenizi  edinmektir. AÖF sınav giriş belgenizi öğrenci girişi yaparak indirmeniz mümkündür.

AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Açık öğretim fakültelerinin üniversiteden üniversiteye kayıt yenileme dönemi değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle kendi üniversitenizin kayıt yenileme döneminde kayıtlarınızı yenilemelisiniz. Peki, AÖF kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılmalıdır?

Kayıt yenilemek için üniversitenin web sitesinden öğrenci girişi yapmalısınız. Daha sonra ders seçimi yaparak kayıt yenileme işleminizin ilk adımını tamamlamış olursunuz. Kayıt yenileme için internet üzerinden yapmanız gereken işlemleri tamamladıktan sonra AÖF ücretini de yatırdıktan sonra kayıt yenileme işleminiz de tamamlanmış olacaktır.

AÖF Ücreti Ödemesi Nereye ve Nasıl Yapılacak?

AÖF ücreti ödemeleri banka ATM’lerinden yapılabilmektedir. AÖF ücreti ödemelerinizi Ziraat Bankası ATM’lerinden yapabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanarak da ödemeyi yapmanız mümkün. Ayrıca kredi kartıyla da ödemeler yapılabilmektedir. Ödeme yapıldıktan sonra mutlaka makbuz alınmalıdır. Her hangi bir soruna karşı ödendi makbuzu oldukça gereklidir.

AÖF Üç Ders Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Her açık öğretim fakültesinde üç ders sınavı tanınmamakta olup, bazı açık öğretim fakültelerinde üç ders sınavı tanınmaktadır. Bu durumda öğrencilerin 3 dersten kalmaları durumunda 3 ders sınavına girerek, sınavlarını verme hakkı tanınmaktadır. Üç ders sınavına girebilmek için aranan tek şart öğrencinin ya bahar döneminde ya da güz döneminde kayıt yaptırmış olması gerekmektedir. Kayıt yaptırdığı takdirde üç ders sınavına başvurabilir. Ancak sınav notları DZ ya da YZ olanlar üç ders sınavına giremeyeceklerdir.

AÖF Sınavına Girmek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Sınava giriş yapabilmek için sınav giriş belgesi ve kimlik belgesi gerekmektedir. Nüfus cüzdanı yerine nüfus cüzdanı fotokopisi vs geçerli olması mümkün değildir. Nüfus cüzdanı yerine kullanılabilecek belgeler yalnızca pasaport, ehliyet ve evlilik cüzdanıdır.

Ancak sınava girecek öğrencinin bu belgelerden her hangi birinin dahi eksik olması durumunda sınava giriş yapılamayacaktır. Sınav giriş belgesinde sınava ne zaman ve nerede girileceği açık olarak yazmaktadır. Öğrenci gerekli belgeleriyle birlikte sınav tarih ve saatinde sınav yerinde olmalıdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.